• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Presuda zbog rupe na putu: Načelnik Odjeljenja za saobraćaj u Prijedoru kažnjen sa 1.000 KM

Autor Dragana Božić Izvor SRNA

Osnovni sud u Prijedoru utvrdio je da je v.d. načelnika gradskog Odjeljenja za saobraćaj Aleksandar Šobot odgovoran za neblagovremeno otklanjanje udarne rupe na kolovozu i osudio ga na kaznu od 1.000 KM pod uslovom da u roku od godinu dana ne učini isti ili teži prekršaj

 Načelnik Odjeljenja za saobraćaj u Prijedoru kažnjen sa 1.000 KM Izvor: MONDO

Oštećenje kolovoza u ulici Koje Medića u Prijedoru utvrđeno je, izmjereno i fotografisano prilikom uviđaja saobraćajne nezgode 27. marta 2024. godine u kojoj je na putničkom automobilu "golf" nastala materijalna šteta od udarne rupe dimenzija 110 sa 60 i duboke oko 10 centimetara.

Sud je utvrdio da Šobot u svojstvu v.d. načelnika gradskog Odjeljenja za saobraćaj, komunalne poslove i zaštitu životne sredine i imovinsko-stambene poslove nije obavljao poslove s ciljem održavanja javnog puta radi bezbjednog i nesmetanog odvijanja saobraćaja.

Šobot je pred Sudom izjavio da prihvata odgovornost, da mu je žao zbog prekršaja, ali da, zbog složenih i dugotrajnih tenderskih procedura, nije mogao dati nalog za saniranje rupe.

On je rekao da je odmah po okončanju propisane procedure udarna rupa zakrpljena.

Prekršajni postupak pokrenut je po zahtjevu Policijske stanice za bezbjednost saobraćaja Prijedor.

Šobot je dužan da plati 150 KM sudskih troškova, a oštećeni čiji su inicijali S.V. je, radi eventualnog imovinsko-pravnog zahtjeva, upućen na parnični postupak, navedeno je u odluci Osnovnog suda.

(Srna)

Možda će vas zanimati

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE