• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Ko je vaš favorit za Oskara? (ANKETA)

Saznajte ko će se takmičiti za Oskara u kategorijama za najboljeg glumca, glumicu, film...

 Izvor: MONDO/Mario Milojević, YouTube/Oscars

Za nama je ostala godina koju su ispunili razni filmski i umetnički projekti širom sveta, a jedna od najvećih kruna uspeha filmskih ostvarenja je upravo priznanje u vidu Oskara!

Dodela Oskara, 90. po redu, biće održana 4. marta, a domaćin programa će kao i prethodne godine biti voditelj Džimi Kimel.

Po broju nominacija dominira "The shape of water" sa čak 13!

Oskara za najbolji film dobiće jedan od ovih filmova: "Call me by your name", "Darkest Hour", "Dunkirk", "Get out", "Lady Bird", "Phantom Thread", "The post", "The shape of water" i "Three Billboards outside Ebbing, Missouri".

Anketa

Koji film osvaja Oskara?

  • Call me by your name

    15% (3)

  • Darkest Hour

    5% (1)

  • Dunkirk

    35% (7)

  • Get out

    5% (1)

  • Lady Bird

    5% (1)

  • Phantom Thread

    0% (0)

  • The post

    5% (1)

  • The shape of water

    20% (4)

  • Three Billboards outside Ebbing, Missouri

    10% (2)

Koji film osvaja Oskara?

Rezultati

U kategoriji za najboljeg glavnog glumca takmičiće se: Timoti Šarlamejn ("Call me by your name"), Danijel Dej Luis ("Phantom Thread"), Danijel Kaluja ("Get out"), Geri Oldman ("Darkest Hour") i Denzel Vašington ("Roman J. Israel, Esq").

Anketa

Najbolji glumac je...

  • Timoti Šarlamejn

    30% (3)

  • Danijel Dej Luis

    0% (0)

  • Danijel Kaluja

    0% (0)

  • Geri Oldman

    60% (6)

  • Denzel Vašington

    10% (1)

Najbolji glumac je...

Rezultati

call me
Izvor: YouTube

Oskara za najbolju glavnu glumicu u filmu dobiće jedna od ovih dama - Meril Strip ("The Post"), Seli Hokins ("The shape of water"), Fransis Mekdormand ("Three Billboards outside Ebbing, Missouri"), Margo Robi ("I, Tonya") ili Sarša Ronin ("Lady Bird").

Ovo je 21. nominacija za Meril Strip koja je rekorderka Oskar nominacija i dodela nagrada!

Anketa

Oskara za najbolju glumicu osvaja...

  • Meril Strip

    12.5% (1)

  • Seli Hokins

    12.5% (1)

  • Fransin Mekdormand

    50% (4)

  • Margo Robi

    25% (2)

  • Sarša Ronin

    0% (0)

Oskara za najbolju glumicu osvaja...

Rezultati

Jedan od ovih reditelja će kući odneti Oskara:  Kristofer Nolan ("Dunkirk"), Džordan Pil ("Get out"), Greta Gervig ("Lady Bird"), Pol Tomas Anderson ("Phantom thread") i Giljermo del Toro za film ("The shape of water").

U kategoriju za najbolji performans sporedne glumice u filmu, nominacije su dobile: Meri J. Blajdž ("Mudbound"), Alison Dženi ("I, Tonya"), Lesli Menvil ("Phantom Thread"), Lori Metkalf ("Lady Bird") i Oktavija Spenser ("The shape of water").

Nominacije za najboljeg sporednog glumca: Vilijam Dafo ("The Florida project"), Vudi Harelson ("Three Billboards outside Ebbing, Missouri"), Ričard Dženkins ("The shape of water"), Kristofer Plamer ("All the money in the world") i Sem Rokvel ("Three Billboards outside Ebbing, Missouri").

Darkest Hour
Izvor: YouTube

Oskara za najbolju kinematografiju mogu dobiti neki od ovih filmova: "Blade Runner 2049", "Darkest Hour", "Dunkirk", "Mudbound" i "The shape of water".

U kategoriji za najbolji originalni scenario takmičiće se filmovi: "The big sick", "Get out", "Lady bird", "The shape of water" i "Three Billboards outside Ebbing, Missouri".

S druge strane, priznanje za najbolji adaptirani scenario dobiće jedan od ovih filmova: "Call me by your name", "The disaster artist", "Logan", "Molly's game" i "Mudbound".

Disaster Artist
Izvor: YouTube

Animirani film koji će dobiti Oskara može biti - "The boss baby", "The Breadwinner", "Coco", "Ferdinand" i "Loving Vincent".

Nominacije za originalnu pesmu iz filma: "Mighty River" (Mudbound), "Mistery of love" (Call me by your name), "Remeber me" (Coco), "Stand up for something" (Marshall) i "This is me" (The greatest showman).

Najbolja pesma This is me
Izvor: YouTube/Atlantic Records

Oskara za najbolje vizuelne efekte mogu dobiti: "Blade Runner 2049", "Guardians of the Galaxy vol. 2", "Kong: Skull Island", "Star Wars: The Last Jedi" i "War for the planet of the apes".

U trci za Oskara u kategoriji najbolje montaže filma takmičiće se "Baby driver", "Dunkirk", "I, Tonya", "The shape of water" i "Three Billboards outside Ebbing, Missouri".

U kategoriji najboljeg filma van engleskog govornog područja: "A fantastic woman" (Kina), "The insult" (Lebanon), "Loveless" (Rusija), "On body and soul" (Mađarska) i "The Square" (Švedska).

Za titulu najboljeg dokumentarnog filma boriće se filmovi - "Abacus: Small enough to jail", "Faces Places", "Icarus", "Last men in Aleppo" i "Strong Island".

coco
Izvor: YouTube

Kostimi koji su najviše privukli pažnje i samim tim zaslužili nominacije su iz sledećih filmova: "Beauty and the beast", "Darkest Hour", "Phantom Thread", "The shape of water" i "Victoria and Abdul".

U kategoriji za najbolji zvuk takmičiće se: "Baby Driver", "Blade Runner 2049", "Dunkirk", "The shape of water" i "Star Wars: The Last Jedi".

Nominovani kratki animirani crtani filmovi su: "Dear Basketball", "Garden Party", "Lou", "Negative Space" i "Revolting Rhymes".

Ukoliko vas zanimaju još neke nominacije možete ih pogledati na zvaničnom sajtu dodele Oskara OVDE!

Tagovi

Komentari 0

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Dnevni horoskop