Noć kada je Jugoslavija vikala "Pa je li to moguće?": Delirijum Mladena Delića i gol Radanovića koji se pamte! (VIDEO)

Dogodilo se to na današnji dan...

Noć kada je Jugoslavija vikala "Pa je li to moguće?": Delirijum Mladena Delića i gol Radanovića Izvor: YouTube/Smokvin List/Printscreen

"Nema više vremena za bilo šta. Nema vremena, 45:38... Vujović, Vujović... Pa evo šansa, gol!"

Prošlo je punih 37 godina od ovih kultnih reči komentatora Mladena Delića tokom meča na kojem je Jugoslavija obezbedila plasman na Evropsko prvenstvo!

Tog 21. decembra 1983. godine odigran je jedan od najspektakularnijih i najuzbudljivijih mečeva fudbalske reprezentacije Jugoslavije, a dešavanja iz same završnice utakmice uticala su da ova utakmica ostane nezaboravna i do današnjih dana.

"Plavi" su na splitskom "Poljudu" ugostili Bugarsku u poslednjem meču kvalifikacija za EURO 1984. u kojem su obe selekcije pobedom imale priliku da se plasiraju na završni turnir. U slučaju nerešenog rezultata, tamo bi otišao Vels.

Poveli su Bugari preko Iskrenova u prvom poluvremenu, dva minuta kasnije je izjednačio Safet Sušić, da bi "Pape" ponovo bio strelac u 53. minutu. Bugari su preko Dimitrova ubrzo stigli do 2.2 i u poslednjih 30 minuta igralo se "s gola na gol".

I jedni i drugi su jurišali ka kaznenom prostoru rivala, u želji da stignu do pobede koja če ih odvesti na Evropsko prvnestvo.

Kada je u 90 minutu golman Jugoslavije uhvatio loptu, sudija je već gledao na svoj sat. Sledilo je ispucavanje lopte do na levu stranu gde je bio Zlatko Vujović, a onda je i Mladen Delić u delirijumu pred 30.000 ljudi opisao ono što se do danas pamti.

"Nema više vremena za bilo šta. Nema vremena, 45:38... Vujović, Vujović... Pa evo šansa, gol! Gol... Gol... Ljudi pa je li to moguće? Ludnica, šta je ovo?"

Izvor: YouTube/Smokvin List/Printscreen

Uzvikivao je potom da je strelac bio Ljubomir Radanović, nekoliko puta glasom koji je pomalo pucao ponavljajući njegovo prezime.

Bio je to prvi od tri gola koliko će bivši igrač Partizana postići u dresu Jugoslavije i tako se upisati u istorijske knjige ovdašnjeg fudbala.

Na "Poljudu" su tribine jedva izdržale žesto slavlje, a takvo oduševljenje praktično nikada od tada nije zabeleženo na stadionu u Splitu.

Bilo je to poslednje Evropsko prvenstvo na kojem je SFRJ nastupila, pošto se na naredno čekalo sve do 2000. godine. I danas, evo i dalje čekamo novo učešće...

Mladen Delić, Jugoslavija - Bugarska 3:2
Izvor: YouTube/Smokvin List