Miralem Pjanić debitovao za Bešiktaš: U pobjedi crno-bijelih zabilježio asistenciju! (FOTO, VIDEO)

Turski šampion Bešiktaš porazio je ekipu Jeni Malatjaspora rezultatom 3:0, a svoj debi u crno-bijelom dresu upisao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić.

Miralem Pjanić debi za Bešiktaš Izvor: Anadolija/Serhat Çağdaş

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić pružio je sjajnu partiju u dresu Bešiktaša i na svom debiju upisao asistenciju, prenijela je agencija "Anadolija".

Pjanić je sjajno uputio loptu prema Mišiju Batšuajiju, koji je doveo crno-bijele do prednosti od 1:0. Bešiktaš ubrzo dolazi i do drugog pogotka, razliku na 2:0 povećava Džordž Kevin N’Koudou u 10. minutu utakmice.

Već 52. minuti, strijelac prvog pogotka Batšuai po drugi put se upisao u listu strijelaca, nakon što je protivnički golman nespretno udario loptu, ona se odbila i završila u mreži.

Pjanić je napustio igru u 68. minutu, kada ga je na terenu zamijenio Mehmet Topal.

Turski fudbalski klub Bešiktaš zvanično je 3. septembra potvrdio da su na jednogodišnju pozajmicu doveli bosanskohercegovačkog igrača iz Barselone.