Buran "Derbi dela Madonina": Dva penala za Inter nedovoljna za trijumf – Čalhanoglu u društvu Krespa, Ronalda i Ibre!

Mnogo zanimljivije je bilo u prvom poluvremenu, na kraju bez pobjednika.

Hakan Čalhanoglu Izvor: EPA/MATTEO BAZZI/ANSA

Veliki milanski "Derbi dela Madonina" okončan je remijem 1:1 (1:1), iako je moglo biti drugačije.

Mnogo bolje prvo poluvrijeme, tokom kojeg su viđena oba gola, ali i promašen penal, nagovijestili su neizvjesnost do samog kraja, ali se rezultat ipak nije promijenio uprkos brojnim prilikama u nastavku.

MILAN - INTER 1:1 (1:1)

Penal za Inter viđen je već u 9. minutu. Frank Kesi oborio je Hakana Čalhanoglua, Turčin je sam preuzeo odgovornost i pogodio po sredini gola.

Čalhanoglu se tako pridružio Ernanu Krespu (2006), "pravom" Ronaldu (2007) i Zlatanu Ibrahimoviću (2021). Njih četvorica su jedini otkako se pobjeda vrednuje sa tri boda koji su u svom prvom milanskom derbiju uspjeli da se upišu u strijelce protiv rivalskog kluba, čiji dres su takođe ranije nosili.

Ipak, već u 17. minutu stvari su vraćene na početak. Bio je to odličan centaršut Sandra Tonali, Fikajo Tomori zasmetao je defanzivcu Intera, Stefan de Fraj nespretno je reagovao i pogodio sopstvenu mrežu.

Balo Ture sapleo Matea Darmijana, pa je dosuđen novi kazneni udarac za "nerazure". Odlučili su "gosti" da promijene izvođača, Ćiprijan Tatarušanu ovaj put je pročitao Lautara Martineza i sjajno mu odbranio šut.

U finišu prvog dijela Martinez je imao priliku da se iskupi za promašeni penal, ali iz vrlo povoljne situacije nije uspio da pogodi cilj.

Bio je Inter bolji rival u drugom dijelu, ali promašio je previše prilika.

Očekivalo se mnogo i od Zlatana Ibrahimovića, ali nije Šveđanin bio raspoložen. Tek u 69. minutu uputio je prvi šut ka golu rivala, ali nije bio precizan. U 82. minutu mnogo je bolje šutirao iz slobodnog udarca, ali se Samir Handanović nije dao iznenaditi.

Nije mnogo toga pokazao ni Džeko, koji nije dočekao kraj utakmice. Petnaestak minuta prije kraja morao je Simone Inzagi da ga zamijeni, pa je na teren poslao Hoakina Koreu.

Krenuo je Milan ofanzivno tek u posljednjih 10 minuta meča i bio je blizu pobjede. Mogao je Aleksis Salemakers donijeti veliko slavlje "rosonerima" na isteku 89. minuta, ali se ispriječila stativa i ostalo je 1:1.

Milan tako nije uspio da iskoristi k(iks) Napolija, pa vodeći dvojac i nakon 12. kola Serije A ostaje bodovno poravnat.