Revanš meč prvog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu Banjalučani dočekuju sa dva gola prednosti. U prvom duelu sezone Borac slavio protiv B36 Toršavna golovima Benjamina Tatara i Nedeljka Piščevića.

UŽIVO Borac - B36 Toršavn 2:0 kvalifikacije za Konferencijsku ligu MONDO livestram Izvor: MONDO

Na debiju Nenada Lalatovića, Borac je u Modriči slavio 2:0 (1:0) protiv B36 Toršavna, u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Sada slijedi put na daleka Farska Ostrva na revanš, ali "crveno-plavi" nose velika dva gola prednosti, koji su postigli debitanti Benjamin Tatar i Nedeljko Piščević

BORAC - B36 TORŠAVN 2:0 (1:0)

Nema sumnje da Lalatoviću nije bilo lako, s obzirom da je proveo tek 20-ak dana na klupi Banjalučana. Srpski stručnjak, koji je burno proslavio oba gola, pred debi je isticao da bi volio da je proveo duže vremena s timom, ali nema sumnje da će igra Borca biti bolja iz dana u dan.

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Borac je dominirao većim dijelom susreta. Pred vodeći gol, sjajnu priliku imali su prvo Piščević, koji je sjajno šutirao sa dvadesetak metara, ali je pogodio prečku, a zatim i Jovo Lukić, koji je glavom pokupio odbijenu loptu, ali je odlično intervenisao raspoloženi golman gostiju Matijas Lamhauge.

Bio je raspoložen Lukić, koji se vratio u rodnu Modriču. U 37. minutu je zasmetao gostujućem čuvaru mreže, koji je uspio da boksuje loptu, ali ona je stigla do Tatara, koji je odlično lobovao protivnika i pogodio mrežu za veliko slavlje igrača i navijača Borca.

Mrlju na lijepu predstavu u Modriči bacili su navijači, koji su se potukli na zapadnoj tribini stadiona u Modriči, ali se sve brzo smirilo i utakmica je nastavljena.

Gosti su opasno zaprijetili u finišu prvog dijela, kada su odigrali dobru akciju, ali je golman Bojan Pavlović uz pomoć odbrane Borca uspio da sačuva svoju mrežu.

Slična slika viđena je i u drugom poluvremenu. Banjalučani su nastojali da postignu drugi gol i to im se isplatilo u 83. minutu. Rezervista Aleksandar Subić uputio je sjajan centaršut, odlično je reagovao Piščević i pogodio u svom prvom nastupu u dresu Borca.

Pogledajte golove Borca...

Prije tog gola priliku su imali i igrači B36 Toršavna, Bjarki Nilsen bio je u dobroj poziciji, ali nije uspio da ugrozi Borčev gol.

Ulaskom Envera Kulašina živnuo je napad Borca, pa su Banjalučani u finišu imali još nekoliko šansi da dođu do ubjedljivije prednosti. Ipak, nema sumnje da su svi u taboru Borca zadovoljni trijumfom bez primljenog gola, pa revanš dočekuju sa velikim šansama da prođu u narednu rundu kvalifikacija.

Podsjetimo, bolji iz dvoboja Borca i B36 Toršavna u drugom kolu kvalifikacija igraće protiv pobjednika duela Fola (Luksemburg) - Tre Fiori (San Marino).

NAJAVA UTAKMICE:

Prvi evropski izazov za banjalučki Borac i novog trenera Nenada Lalatovića biće B36 Toršavn sa Farskih Ostrva, a meč prvog kola kvalifikacija za UEFA Konferencijsku ligu na programu je od 18 časova na rasprodatom stadionu "Dr Milan Jelić".

Sjajna atmosfera vlada u u Modriči, gdje će danas biti odigrana prva seniorska međunarodna fudbalska utakmica u istoriji, na licu mjesta su i MONDO reporteri, tako da ćete na našem portalu moći uživo da ispratite dešavanja, a vidite i ekskluzivne foto materijale i video snimke.

Susret počinje u 18 časova, a detalje potražite u sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA...

19:52

KRAJ

19:49

90+2 - Odmah žuti karton za Hajnesena

Neoprezan start Hajnesena nad Subićem - žuti karton.

19:48

90+1' - Izmjena kod gostiju

Solhajma mijenja Hajnesen.

19:47

90+1' - Pet minuta nadoknade u Modriči

19:47

90+1' - Sjajan prodor Kulašina

Odlično je Kulašin odigrao otkako je ušao s klupe. Sada je ponovo napravio pometnju u srcu šesnaesterca Farana, ali Banjalučani su dobili samo korner.

19:46

90' - Pokušava i Gajić, golman B36 siguran

Lamhauge je još jednom odlično odbranio, nakon šuta Gajića.

19:45

89' - Lukić izblokiran

Lukić je sada zaprijetio, ali je njegov šut izblokiran.

19:45

88' - Tri žuta kartona

Prvo je "požutio" Nilsen, a onda i obojica trenera.

19:44

87' - Prilika za goste, Pavlović siguran!

Još jednom konfuzija u odbrani Borca, bio je Solhajm u dobroj poziciji, ali je šutirao u dobro postavljenog Pavlovića.

19:42

85' - Dvostruka izmjena u gostujućem timu

Iz igre su izašli Pšibilski i Jakobsen, a zamijenili su ih Johansen i Samuelsen.

19:41

83' - GOOOL!!! 2:0 za Borac - Piščević!

Piščević je pogodio, Borac vodi 2:0! Sjajan centaršut Subića i još bolja reakcija još jednog debitanta u crveno-plavom dresu.

19:39

Zanimljiva bakljada

Duel Borca i B36 ne prati se uživo samo sa tribina. Navijači na okolnim kućama sa svojih balkona i prozora prate prvi ovosezonski evropski meč Banjalučana, a sa jedne od kuća u blizini stadiona "Dr Milan Jelić" vidi se bakljada, a vijori se i ruska zastava.

Izvor: MONDO Izvor: MONDO

19:36

80' - Nova izmjena u Borcu

Milan Spremo završio je prvi nastup u dresu Borca, mijenja ga Aleksandar Subić.

19:33

76' - Prvi žuti karton

Marko Gajić prvi je opomenuti igrač na današnjoj utakmici.

19:31

75' - Lalatović vrši dvostruku izmjenu

Momčilo Mrkaić i Enver Kulašin su u igri umjesto Gorana Zakarića i Dejan Meleg.

19:31

73' - Velika prilika za goste!

Novi pokušaj opasnog Nilsena. Velika gužva u šesnaestercu Borca nakon kornera, lopta je na kraju došla do Nilsena, koji sa nekih 10-ak metara šutira pored desne stative Pavlovićevog gola.

19:27

70' - Ponovo jednominutni predah

Na 20 minuta prije kraja meča, još jednom je sudija iz Azerbejdžana dozvolio minut predaha, kako bi se igrači osvježili.

19:25

67' - Opasan napad gostiju

Dugo je sada trajala akcija ekipe sa Farskih Ostrva, na kraju je Agnarson, igrač koji je maloprije ušao u igru, pokušao da ugrozi Pavlovića, ali nije to bilo blizu, pa se sve dobro završilo za banjalučki tim.

19:20

64' - Splasnuo je ritam

Ništa zanimljivo trenutno se ne dešava u Modriči.

19:16

59' - Pokušaj Zakarića

Kapiten Borca sada je bio u dobroj poziciji, ali je šutirao preko gola B36.

19:15

58' - Prva izmjena na meču, u ekipi B36 Toršavna

Bjarki Nilsen u igri umjesto Martina Agnarsona.

19:13

57' - Nešto bolja igra Farana

U nastavku su gosti uspjeli da uspostave terensku inicijativu, ali za sada ne uspijevaju da zaprijete Pavlovićevom golu.

19:10

52' - Koreografija navijača Borca

Sada lijepa slika na tribinama modričkog stadiona. Pogledajte koreografiju navijača Borca.

19:07

Tuča navijača Borca

Navijači Borca potukli su se među sobom u finišu prvog poluvremena.

19:02

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Nema izmjena u sastavima.

18:47

- kraj prvog poluvremena -

18:40

44' - Opasna kontra gostiju

Najbolja prilika za Farane u finišu prvog poluvremena. Ipak, uspjela je reagovati odbrana Borca i uz pomoć golmana Pavlovića otkloniti opasnost.

18:37

37' - GOOOL!!! TATAR! Borac vodi 1:0!

Borac zasluženo vodi od 37. minuta!

Benjamin Tatar upisao je prvenac u "crveno-plavom" dresu! Lukić je zasmetao golmanu gostiju, koji je uspio da izboksuje loptu, ali direktno na glavu Tataru, koji je uspio da lobuje Lamhaugea!

18:30

31' - Novi pokušaj Lukića

Lukić je raspoložen i najagilniji u svojoj rodnoj Modriči. Ponovo se oslobodio svojih čuvara, šutirao glavom, ali preko gola.

18:26

27' - Sudijski tajm-aut

Dozvolio je glavni arbitar fudbalerima da se osvježe, nakon čega će meč biti nastavljen.

18:21

21' - Kakve dvije prilike za Borac!

Mogao je i morao Borac sada doći do vođstva.

Piščević se odlučio za dalekometni šut, a lopta je pogodila prečku, odbila se na glavu Lukiću, koji je odlično šutirao sa desetak metara, ali se još jednom istakao golman B36, te paradom sačuvao svoju mrežu.

18:19

20' - Prijeti i Spremo

Dobar potez Lukića, uočio je Spremu na suprotnoj strani, uposlio ga, ali šut Borčevog igrača ponovo nije bio jak, te je lopta završila u naručju Lamhaugea.

18:18

19' - Konačno šut

Pokušao je Jovo Lukić iz daljine, ali nije to bio težak zadatak za golmana gostiju Lamhaugea.

18:14

15' - Bez uzbuđenja

Petnaestak minuta igre, i dalje bez uzbuđenja. Borac ima blagu terensku inicijativu, ali se igra odvija uglavnom na sredini terena, te prilika za sada nema.

18:04

5' - Prilika iz prekida za Borac

Sjajan prodor Piščevića, kojeg je srušio Nilsen. Imaće Borac priliku iz slobodnog udarca da ugrozi gol gostiju.

Ipak, loš šut Zakarića, lopta je završila u živom zidu.

18:00

1' - Počeo je meč!

17:59

Uskoro počinje utakmica...

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

17:48

Poruka Lešinara: Hoćemo pobjedu!

Igrači pozdravljaju navijače, a oni skandiraju: "Hoćemo pobjedu!"

Pogledajte

00:13

17:47

Trenutna atmosfera na stadionu "Dr Milan Jelić"

Pogledajte

00:26
Borac će imati veliku podršku u Modriči

17:40

Tribine se pune

Još dvadesetak minuta ostalo je do početka meča.

Pogledajte kakvo je trenutno stanje na stadionu u Modriči.

17:29

Bivši golgeter uz crveno-plave!

Nekadašnji napadač crveno-plavih Joco Stokić došao je na stadion "Dr Milan Jelić" da uživo pruži podršku banjalučkoj ekipi u evropskom meču protiv Toršavna. Stokić je tri sezone branio boje Banjalučana i na 69 utakmica postigao 32 pogotka.

17:17

Pogledajte semafor!

17:04

Sjajna atmosfera u Modriči

Veliki broj navijača Borca doputovao je u grad pod Majnom, tako da treba očekivati sjajnu atmosferu na stadionu "Dr Milan Jelić.

17:02

Azerbejdžanci na centru

Sudijska četvorka iz Azerbejdžana dijeliće pravdu u Modriči. Glavni sudija je Rauf Jabarov, pomagaće mu Namik Husejnov i Jusifov Javanšir, dok je četvrti arbitar Rašad Ahmadov.