Svima u Borcu znači povratak na pobjednički kolosijek! Benjamin Tatar za MONDO: Najbitnija je sljedeća utakmica!

Benjamin Tatar je heroj banjalučkog Borca!

Benjamin Tatar izjava za Mondo poslije pobjede nad Igmanom iz Konjica Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Iako je dosad dva puta bio strijelac u crveno-plavom dresu protiv B36 Toršavna, ekipa sa Farskih Ostrva je njegove golove "poništila" prolaskom u narednu rundu kvalifikacija Konferencijske lige.

Ipak, Tatarov pogodak u sudijskoj nadoknadi protiv Igman Konjica (1:0) u četvrtom kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine bio je kao melem na ranu svih navijača banjalučkog kluba, koji je time povezao dvije pobjede u prvenstvu i pozicionirao se pri samom vrhu tabele.

Izabranici Nenada Lalatovića su po jako teškom vremenu bili bolji rival svih 90 minuta utakmice na stadionu "Mlakve", međutim, nisu uspjeli da realizuju pet-šest stopostotnih šansi, a onda je stvar u svoje ruke uzeo nekadašnji napadač Sarajeva.

Nanizao je dvojicu protivničkih igrača i sa 16 metara pogodio mrežu novajlije u m:tel Premijer ligi BiH.

"Poslije malo slabijeg ulaska u sezonu, sada smo se vratili na pobjednički kolosijek. Naravno da svima u klubu znači pobjeda i dobro raspoloženje za naredne utakmice. Bila je to teška, tvrda i vrlo zahtijevna utakmica do posljednjeg minuta. Mislim da smo bili bolji čitav meč i zasluženo pobijedili za taj jedan gol", rekao je Tatar u izjavi za MONDO.

Nije želio napadač Banjalučana posebno da komentariše naredne rivale crveno-plavih - Slobodu, koja će poput Borca, zbog renoviranja "Tušnja" takođe biti domaćin izvan Tuzle, kao ni derbi sa Željezničarom na "Grbavici".

"Idemo iz utakmice u utakmicu! Svaka sljedeća je najvažnija i samo o tome treba misliti i pripremati se na najbolji mogući način", dodao je junak banjalučkog kluba u duelu sa Igmanom iz Konjica.