Strašne scene u finalu Liga kupa u Palestini nakon što je bačen suzavac.

Bačen suzavac na utakmici u Palestini Izvor: Twitter/screenshot/ytirawi

Na finalu fudbalskog Liga kupa u Palestini, u kome su snage odmjerili Džabal Al Mukaber i Balata, došlo je do šokantnih scena pošto izraelske oružane snage napale stadion za vrijeme utakmice, pišu palestinski mediji. Na snimcima koji se "vrte" na društvenim mrežama vidi se da je desetak navijača imalo i probleme sa gušenjem, dok je početak drugog poluvremena odgođen zbog dimnih bombi koje su bile ubačene na teren.

Zbog velikog broja suzavaca koji su bačeni na tribine, navijači su panično pobjegli na teren kako bi se zaštitili, a pojedini fudbaleri su se takođe požalili na gušenje, dok je bilo i onih koji su čak izgubili i svijest.

Najgore je prošao kapiten Balate Saed Abu Salim koji je rekao da je suzavac ušao i u svlačionicu u koju su fudbaleri pobjegli nakon što su počeli neredi. Ispričao je da je primijetio da je vidio da su se neki igrači gušili i da to nisu zaslužili pošto su samo željeli da odigraju fudbalsku utakmicu. Na kraju, meč se završio pobjedom Džabal Al Mukabira i to rezultatom 1:0. Jedini gol postigao je Zaid Kombor u prvom poluvremenu.