Mančesterski derbi za pamćenje, Pepova mašina riješila sve poslije 100 minuta!

Mančester siti nije dozvolio da ga poremeti bomba Markusa Rašforda i pobijedio je Mančester junajted u velikom derbiju.

Mančester siti pobijedio Mančester junajted 3-1 Izvor: Mike Egerton / PA Images / Profimedia

Kakav smo mančesterski derbi gledali! Na kraju je Mančester siti savladao Mančester junajted na svom terenu 3:1 (1:1) nakon preokreta i više od 100 minuta igre!

Na samom startu meča Markus Rašford je šokirao cijeli stadion! Nakon što je Andre Onana degažirao loptu daleko u polje rivala Bruno Fernandeš je vratio loptu krilnom napadaču Junajteda koji je opalio po lopti i dao prelijep gol za 1:0. Pogledajte taj pogodak:

Do poluvremena nije bilo promjene rezutlata, a onda je poslije dodavanja Rodrija sjajni Fil Foden uspio da postigne jako sličan pogodak. Poslao je neodbranjivu loptu kao Edersonu, samo je mogao da gleda kako ta lopta cijepa mrežu brazilski golman. Uživajte u pogotku:

Kada je tri minuta kasnije Doku izašao, a Hulijan Alvarez ušao u igru krenuo je preokret. Upravo je Alvarez asistirao Fodenu u 80. minutu za 2:1, a onda je u 91. minutu Erling Haland stavio tačku na meč pogotkom za 3:1.

Na kraju se igralo preko 100 mintua, ali nije bilo pomoći za Junajted. Ostao je Liverpul prvi na taebli sa 63 boda, drugi je Junajted sa 62, a Arsenal je treći sa 58 i utakmicom manje. Mančester junajted je tek šesti sa 44 boda.