Jokan na Tari video Emueraea

Fudbaleri Partizana su osmog dana priprema odigrali prvi kontrolni meč.

Jokan na Tari video Emueraea Izvor: MONDO

Iako rezultat, pa čak i igra, nisu bili u prvom planu, navijače će sigurno obradovati vest da je na Tari Zeta savladana lako i ubedljvo - 3:0.

Slaviša Jokanović je pružio šansu dvadesetšestorici od 30 igrača koliko je imao na raspolaganju (Fejsa stigao tek kasnije). Nisu igrali povredjeni golman Darko Božović, Nenad Brnović i dvojica novopridošlih stranaca, Tunižanin Karel Zaim i Kamerunac Aleksis Ngambi.

Za jednog igrača, ipak, utakmica je imala takmičarski značaj. U fokusu trenera crno-belih našao se Alfred Emuerae, 25-godišnji Nigerijac, koji je od početka priprema na probi, a ovo mu je bila prva ozbiljna provera.

Tamnoputi napadač je zadovoljio sve ukuse, istakao se brzinom i čvrstinom u igri, bio je začetnik akcije kod prvog i strelac drugog gola za Partizan.

Meč je igran u trećinama od po pola sata, kako bi svi igrači obe ekipe dobili adekvatnu šansu.

Crno-beli su naročito u uvodnih 20 minuta pokazali ono što se od srpskog šampiona očekuje i na šta su navijači navikli u minulom prvenstvu. Moreira je gospodario sredinom terena, a Dijara i Emuerae bili su permanentna opasnost za odbranu Zete.

Već u četvrtom minutu Partizan je poveo, Nigerijac na probi prebacio je loptu do Bogunovića, koji je uposlio neumoljivog Dijaru - 1:0.

Samo sedam minuta kasnije prednost Beogradjana je duplirana. Moreira je asistirao, a Emuerae bio neumoljivi egzekutor.

Konačan rezultat postavljen je u 34. minutu, kada je i treći napadač Partizana pogodio cilj. Opet je asistent bio Moreira, a strelac je bio Dragan Čadikovski, koji je pre nego što je zakucao loptu u mrežu "izlomio" golmana Zete Kaludjerovića.

Pred neuobičajeno velikim brojem gledalaca za prilike na Tari (oko 500) jasno je bilo da se igrači oba tima žestoko bore za svoja mesta, prštalo je na sve strane, bilo je i oštrih startova, kao da je u pitanju bila borba za bodove.

Narednu kontrolu, uoči subotnjeg povratka u Beograd, crno-beli će imati u petak protiv selekcije regiona Bajine Bašte.