PRIMERA: Pobjeda Spahića i Stevanovića

Sevilja je rutinski pobijedila Deportivo rezultatom 3:1 u prvoj utakmici 24. kola.

PRIMERA: Pobjeda Spahića i Stevanovića Izvor: MONDO

U petak uveče odigrana je prva utakmica 24. kola španske Primere u kojoj je nekada jaka, sada osrednja Sevilja bila dovoljno dobra da pogura posrnuli Deportivo iz La Korunje nazad u Sekundu poslije samo jedne sezone u eliti.

Na "Pichuanu": 3:1 (3:1). Depor ostaje posljednji na tabeli sa utakmicom više i dva boda manje od Majorke, četiri od Selte i šest od Osasune.

Sve se izdogađalo u prvom poluvremenu. Već poslije 27 minuta, golovima Ivana Rakitića i Garija Medela, Sevilja je imala sigurno vođstvo, koje je u pitanje doveo Riki pogotkom u 32. minutu, ali samo osam minuta kasije Medel je dao drugi gol na meču i postavio, ispostavilo se, konačan rezultat.

Emir Spahić je igrao svih 90, a Miroslav Stevanović posljednjih 11 minuta utakmice.