PREMIJER: Džerardu baš prija Aston Vila

Kapiten Liverpula iz penala postigao svoj 11. pogodak protiv kluba iz Birmingema i donio pobjedu svom timu. Gosti vodili 1:0.

PREMIJER: Džerardu baš prija Aston Vila  Izvor: MONDO

Uoči utakmice 31. kola Premijer lige, trener Liverpula Brendan Rodžers izjavio je da klub mora da ponudi novi ugovor Stivenu Džerardu, a 33-godišnji kapiten na najbolji način se zahvalio na lijepim riječima - pobjedonosnim golom protiv Aston Vile.

Iskusni vezista bio je strijelac u 60. minutu iz penala, pošto je prethodno u kaznenom prostoru gostiju oboren Luis Suarez.

Zanimljivo, Liverpul je bio bez penala u prvih 18 utakmica ove sezone u prvenstvu Engleske, a u posljednjih šest "crveni" su čak pet puta izvodili najstrožu kaznu. I svaki put prekršaj je iznudio Luis Suarez. Ovaj put oborio ga je Nejtan Bejker, poslije lijepog driblinga Urugvajca.

Džerardu je to bio 98. pogodak u Premijer ligi, od kojih je čak 11 postigao protiv Aston Vile.

Utakmica, međutim, nije tako dobro počela po domaći tim. Gosti su poveli u 31. minutu golom Kristijana Bentekea.

Belgijanac je sjajno šutirao iz prve sa ivice šesnaesterca, u donji desni ugao Rejninog gola. Golman Liverpula se pružio koliko je mogao, ali je paradom samo uljepšao pogodak.

POGLEDAJTE GOL ASTON VILE

Uslijedili su potom brojni napadi sedmoplasirane ekipe na tabeli, ali je na golu Aston Vile sjajno branio Amerikanac Bred Guzan.

U 47. minutu, ipak, nije imao rješenje za lob Džordana Hendersona, kojeg je odlično "izbacio" pred gol gostiju Filipe Kutinjo. Brazilac igra fantastično od dolaska iz Intera ove zime. U šest utakmica upisao je tri asistencije i postigao dva gola!

POGLEDAJTE IZJEDNAČUJUĆI GOL LIVERPULA

Aston Vila je poslije preokreta Liverpula mogla do izjednačenja, ali je nekoliko puta Rejna dobro intervenisao, dok je Stiven Džerard glavom sa gol-linije izbacio loptu poslije šuta Bentekea na ubacivanje iz kornera.

Liverpul se ovom pobjedom vratio u trku za izlazak na međunarodnu scenu, dok je Aston Vila ostala u zoni ispadanja.

Rezultate utakmica igranih u subotu pogledajte OVDJE.