PREMIJER: Berbatov pogurao KPR u Čempionšip

Nade fudbalera Kvins Park Rendžersa da će drugu sezonu zaredom na volšeban način izboriti opstanak u Premijer ligi blijede iz kola u kolo.

PREMIJER: Berbatov pogurao KPR u Čempionšip  Izvor: MONDO

Poslije poraza u direktnom okršaju za opstanak od Aston Vile (3:2) pre pauze, četa Harija Rednapa nastavila je u istom stilu i kada je nastavljeno prvenstvo utakmicama 31. kola. U posljednjem duelu ove runde:

Fulam - Kvins Park Rendžers 3:2 (3:1).

Kada je Dmitar Berbatov u 22. minutu povisio na 2:0 poslije iskorišćenog penala u osmom, bilo je jasno da će "policajci" ostati bez pobjede, koja bi ih donekle vratila u igru, jer bi za Aston Vilom i Viganom zaostajali četiri, a ne sedam bodova.

Fulam nijednom u posljednjih 55 utakmica nije propustio vođstvo od dva gola prednosti, samo je jednom dozvolio remi (u martu protiv Sanderlenda 2:2), a kada je prvi autogol u karijeri postigao Klint Hil i u 41. minutu postavio velikih 3:0 na Krejven Kotidžu, riječ čudo bila bi preslaba za eventualni preokret gostiju.

A, ruku na srce, nije mnogo nedostajalo da se on i dogodi.

Do poluvremena, fantastičnim golom Adel Tarabt smanjio je na 1:3, poslije čega je drugo poluvrijeme počelo apsolutno nezasluženo dosuđenim penalom za KPR. Loik Remi uzeo je odgovornost da izvede najstrožu kaznu poslije starta Jorgosa Karagunisa nad Tarabtom koji je bio sve samo ne faul.

"Ball doesn't lie", često govore sportisti kada se dogodi šta se dogodilo.

Remi je pucao u stranu, a Mark Švarcer sjajno zaustavio taj udarac u 48. minutu, ali u 51. nije mogao ništa: Stefan Mbija uposlio je Remija, koji je poslao loptu pod prečku i donekle se iskupio za propust sa strata drugog dijela igre. KPR je imao aktivan rezultat 3:2 i 40 i kusur minuta da dođe bar do boda.

Te šanse povisio je Stiv Sajdvel koji je u 79. minutu doživeo prvo isključenje u Premijer ligi u svom 148. nastupu. Pregrubo je ušao u Armanda Traorea i zasluženo bio poslan u svlačionicu, ali to gosti nisu kaznili. Inicijativu su imali, ali ne i umeća da stignu do 3:3 i tako postanu prvi tim ove sezone koji je nadoknadio tri gola zaostatka.

Možda bi se to dogodilo da je Remi postao prvi fudbaler u sezoni 2011/12 koji je uspio da realizuje penal za KPR. Do daljeg, oni će imati učinak od 0/3, baš kao što će i Mančester Junajted biti jedini tim koji nije primio pogodak sa bijele tačke.

Do večeras to je bio i KPR, ali je Berbatov u 8. minutu kaznio prvu od dve velike greške Kristofera Sambe i postigao prvi put u karijeri gol i na četvrtoj uzastopnoj utakmici za klub. Bugarin je ostao stoprocentan kada su penali u Premijer ligi u pitanju: Totenhem 1/1, Junajted 2/2, Fulam 4/4.

Drugi gol na meču, a 13. u sezoni, Berbatov je postigao u 22. minutu poslije nove greške Sambe. Iz trka, desnom nogom proturio je loptu pored Žulija Sezara koji nije mogao ništa da uradi.

Deset od 13 golova Berbatov je postigao u prvim poluvremenima.