PRIMERA: Tri gola - devet bodova!

Trećom pobjedom rezultatom 1:0 u posljednja četiri kola, fudbaleri Atletik Bilbaoa izbjegli su neprijatne scene u finišu prvenstva.

PRIMERA: Tri gola - devet bodova!  Izvor: MONDO

Trećom pobjedom u posljednja četiri kola rezultatom 1:0, s tim da su u međuvremenu jednom i poraženi identičnim rezultatom, fudbaleri Atletik Bilbaoa i njihov trener Marselo Bijelsa izbjegli su neprijatnu borbu za opstanak u finišu španske Primere.

Gol Artiza Adruriza u 67. minutu donio je pobjedu Baskijcima na "San Mamesu" protiv Granade u pretposljednjem meču 29. kola La Lige, posle čega su u ponedjeljak uveče u Sevilji, Betis i Hetafe odigrali 0:0 i ostali tamo gdje su i bili - u sredini tabele.

Granada je sa tri boda mogla da pobjegne od timova iz zone ispadanja, ali se to nije dogodilo spletom srećnih okolnosti po domaćina. U sudijskoj nadoknadi Granada je imala i stativu, prije toga gosti su bili u totalnoj ofanzivi koju je donekle omogućio i Markel Susaeta, koji je u 80. minutu dobio drugi žuti karton pa je morao ranije na tuširanje.