FRANCUSKA: Trijumf Bordoa, drama u Renu

Domaćin u Renu napravio preokret protiv Lila u poslednjim minutima. Nica pobedila u Okseru, a Bordo slavio protiv Nanta.

FRANCUSKA: Trijumf Bordoa, drama u Renu Izvor: MONDO

U nedelju su na programu tri utakmice trećeg kola francuske Lige 1. U popodnevnom terminu Ren je kod kuće slavio protiv Lila 2:1, Nica na gostovanju Okseru 1:0, a Bordo je na domaćem terenu pobedio Nant 2:0.

U Renu, u duelu timova koji su prethodno imali osvojen samo po bod, domaćin je napravio preokret. Lil je bio bolji u prvom poluvremenu i zasluženo stigao do vođstva, preko Kabajea u 34. minutu.

Međutim, Ren je osvojio sva tri boda zahvaljujući pogocima u sudijskoj nadoknadi vremena. U 91. minutu Šeiru je izjednačio, a u 93. je Sov doneo veliku radost domaćim navijačima.

Izgleda da je ove sezone praksa da se u Renu igraju uzbudljive utakmice. U prvom kolu je gostovao Marsej, bilo je osam golova (4:4), od kojih dva u poslednjih 60 sekundi.

U Okseru nije bilo tako uzbudljio. Gosti iz Nice slavili su pogotkom Jahije u 29. minutu i povećali saldo na šest bodova dok su Okser ostavili na "koti tri".

U večernjem terminu Bordo je savladao Nant 2:0 i tako prišao Marseju i Lionu na bod razlike.

Ekipa Lorana Blana došla je u vođstvo već u petom minutu, kada Kavenagi pogađa sa bele tačke.

Konačnih 2:0 četiri minute pre kraja postavio je rezervista Fernanda koji je nakon kornera pobegao svom čuvaru i udarcem sa pet metara matirao golmana gostiju.