PREMIJER: Totenhem odneo bod sa "Brižda"

Perfektan start u Premijer ligi, sa novim menadžerom Skolarijem, fudbaleri Čelsija pokvarili su u trećem kolu.

PREMIJER: Totenhem odneo bod sa "Brižda"  Izvor: MONDO

Gradski rival Totenhem odneo je bod sa Stamford Bridža u nedelju popodne - 1:1 (1:1).

Igrači Čelsija sa mnogo strasti ušli su u derbi sa "pevcima" i do vodećeg gola Žulijana Beletija u 27. minutu bukvalno su opsedali gol gostiju. Gol Brazilca posle kornera Deka, došao je kao epilog totalne dominacije u kojoj je Esijen pogodio prečku, a Anelka promašio šta se ne promašuje.

Tek kada su primili gol, momci Huandea Ramosa uspostavili su ravnotežu u napadu, a kao nagrada za hrabriju igru u drugom delu prvog poluvremena, došao je gol Darena Benta u 44. minutu. Pokušao je tada Hrvat Luka Modrić da predribla Lamparda, nije uspeo, ali se lopta odbila prema Bentu kao savršen pas za gol šansu.

Levica i 2:2.

Bent je prošle sezone bio četvrta napadačka opcija u klubu, ali je posle odlaska Defoa u Portsmut i Kina u Liverpul, odnosno odbijanja Berbatova da nastupa kako bi ga prodali Mančester junajtedu, konačno dobio priliku kod Ramosa i iskoristio je.

Čelsi je u nastavku imao samo inicijativu, ali ne i prave prilike, tako da su "plavci" posle šest bodova u prva dva kola upisali i prvi remi.

I bod je, medjutim, bio dovoljan Čelsiju da nakon 3. kola zadrži čelo tabele, pošto je i Liverpul remizirao bez golova na gostovanju Aston Vili. "Crveni" imaju takodje sedam bodova, ali i nešto lošiju gol-razliku od čete Luisa Felipea Skolarija.

Šon Rajt Filips sa dva gola zablistao je u punom sjaju na povratku u staro jato, a njegov Mančester siti na Stadionu svetlosti pregazio je domaći Sanderlend 3:0. "Crne mačke" načeo je Ajrland u samom finišu prvog poluvremena, a ubedljiv trijumf "gradjana" obezbedio je doskorašnji fudbaler Čelsija golovima u prvoj trećini drugog dela.