SERIJA A: Valijani potopio Milan

Ševčenkov "kam-bek" i Ronaldinjov debi u crveno-crnom dresu doživeo je neslavan kraj. Roma i Juventus takođe bez pobede.

SERIJA A: Valijani potopio Milan Izvor: MONDO

Frančesko Valijani bombom sa 20 metara poslatom u same rašlje potopio je Milan na San Siru - 2:1.

Prethodno je u prvom delu Marko Di Vajo iz prve levicom krunisao tropoteznu akciju Bolonjeza po desnoj strani, da bi četiri minuta pre odlaska na odmor Masimo Ambrosini glavom sa peterca, na asistenciju Ronaldinja, doneo izjednačenje Milanu.

Roni i Ševa bili su skoro negativ jedan drugom. Prvi skoro brilijantan, drugi loš.

Brazilac je pokazao da u njegovim nogama i dalje ima puno magije, nekoliko puta uspeo je potpuno da zaludi odbranu gostiju, upisao je i asistenciju, a što ih nije bilo više krivci su, pre svih, Ukrajinac i Pipo Inzagi, koji su urpskali nekoliko odličnih proigravanja.

Ševa, koji je u igru ušao u nastavku i kome je ovo bila prva utakmica nakon 847 dana u dresu Milana, evidentno je još daleko od majstorstva i forme po kojoj su ga upamtili navijači crno-crvenih. Dve sezone u Čelsiju provedene uglavnom na tribinama kao da su mu potpuno otupile golgeterski instinkt.

Uz Milan, na startu Serije A na svom terenu kiksnula je i Roma. Vicešampion uzeo je samo bod u duelu sa Napolijem, iako je vodio i od 54. minuta imao igrača više na terenu. Remi Napolitancima doneo je samo minut nakon isključenja Santakročea (dva žuta) najtalentovaniji veznjak na Apeninima 19-godišnji Martin Hamšik.

Za razliku od "vučice" drugi rimski klub upisao je trijumf. Fudbaleri Lacija se sa Sardinije vraćaju pevajući zahvaljujući velikom preokretu u poslednjih tridesetak minuta u kojima su spakovali čak četiri gola u mrežu Kaljarija. Penal u 62. minutu i crveni karton štoperu domaćih Lopezu zbog namernog igranja rukom u šesnaestercu odlučujuće su uticali na krajnji rezultat.

Ubedljiv u pobedu na startu nove sezone uknjižio je i Torino, koji je na Komunaleu preslišao Leće sa 3:0, a prve bodove osvojili su Atalanta, Katanija i Kjevo. "Leteći magarci" dobili su Redjinu 2:1, a Atalanta i Katanija upisali su minimalac protiv Sijene, odnosno Djenove.