LŠ: Zenit propustio priliku

Rusi bili u situaciji da pobijede Atletiko i da posljednje kolo dočekaju sa minimum bodom prednosti u odnosu na Porto. Na stadionu Petrovski 1:1.

LŠ: Zenit propustio priliku Izvor: MONDO

O drugom putniku u osminu finala Lige šampiona u grupi G odlučivaće se u posljednjem kolu.

Dilema je Porto ili Zenit...

Ruski klub ugostio je u utorak popodne lidera grupe i sigurnog putnika među 16 timova elitnog takmičenja - madridski Atletiko. Ali, nije uspio da pobijedi iako su mu tri boda bila imperativ, s obzirom da je pretposljednje kolo dočekao sa samo bodom prednosti u odnosu na Porto.

Rezultat 1:1 (0:0) ne ide mu koristi.

Imao je tim Lučana Spaletija inicijativu, kidisao je ka golu Tiba Kurtoe, ali su povoljne situacije ispred gola gosta iz Španije olako potrošene. Realizacija je definitivno bila najveći problem domaćinu na stadionu Petrovski u Sankt Petersburgu.

Poslije jedne velike gužve u šesnaestercu Atletika na početku drugog poluvremena, uslijedila je kontra Madriđana i rutinski gol Adrijana. Uspio je da pretrči sve i da u 53. minutu kroz noge probaci loptu golmanu Zenita.

Rusi su se otvorili i konačno uspjeli da savladaju sjajnog Belgijanca među stativama gola "jorgandžija". Međutim, gol je bio nevjerovatan... Lopta je od Tobija Aldervirelda u viskom luku prevarila njegovog zemljaka i završila u mreži.

Zenit sada ima dva boda više od Porto, ali šampion Portugalije na svom terenu dočekuje posljednjeplasiranu Austriju.

U posljednjem kolu (11. decembra) sastaju se Austrija Beč - Zenit i Atletiko Madrid - Porto.

(MONDO, foto: AP Photo/Dmitry Lovetsky)