Dva šuta, dva gola - Iguain!

Argentinski centarfor sačuvao Napoli u trci za titulu. Bio najbolji igrač u pobijedi nad Lacijom, na Olimpiku - 4:2.

Dva šuta, dva gola - Iguain! Izvor: MONDO

Uzastopni prvenstveni porazi Napolitanaca prijetili su da ih izbace iz trke za šampionski trofej.

Ipak, poslije neuspjeha u duelima sa Juventusom (0:3) i Parmom (0:1), u ponedeljak uveče ostvarili su pobjedu, u Rimu:

LACIO - NAPOLI 2:4 (1:1)

Najbolji akter meča bio je Gonzalo Iguain, strijelac prvog i trećeg gola za goste. Mimo njega, na nezadovoljstvo publike strijelac je bio i Goran Pandev, kao i Hoze Kaljehon, u nadoknadi vremena.

ponedeljak:

Lacio - Napoli 2:4 (1:1) /Behrami 26' ag, Keita 88' - Iguain 24', 72', Pandev 50', Kaljehon 90'+/

Fiorentina - Verona 4:3 (3:2) /Valero 5', 14', Vargas 43', Rosi 54'p - Romulo 6', Iturbe 13', Žoržinjo 72'/

Lacijali su odigrali i peti "vezani" meč Serije A bez pobjede, iako su im Valon Behrami autogolom i Balde Keita u 88. minutu ulili nadu da bi možda mogli da izbjegnu poraz.

Drugi Iguainov pogodak, za 3:1 u 72. minutu, nagovijestio je konačan ishod, iako je Balde, bivši omladinac Barselone, u finišu unio trunku neizvjesnosti.

Napoli je trijumfom zadržao korak za liderom Juventusom i Romom. Lacio je ostao "zakucan" za sredinu tabele, sa 17 osvojenih bodova.