LŠ: Napulj u suzama, Borusija jača od Hrvata

Ovo je bilo teško gledati: Napoli je jedno vrijeme bio u osmini finala zahvaljujući greškama hrvatskih sudija u Marseju, ali Dortmund ide dalje.

LŠ: Napulj u suzama, Borusija jača od Hrvata Izvor: MONDO

Mladom hrvatskom arbitru Mariju Strahonji biće najdraže što je na kraju ispalo ovako - neće živjeti u strahu kao njegov stariji iskusniji kolega Tom Hening Ovrebo, koji i danas ispašta zbog grešaka na utakmici Čelsi - Barselona.

Strahonja je napravio dvije velike greške na račun aktuelnog vicešampiona Evrope, Borusije iz Dortmunda, ali je tri minuta prije ulaska u nadoknadu vremena Kevin Groskrojc postigao pogodak koji je sklonio sudiju u drugi plan i odveo tim Jirgena Klopa dalje.

U isto vrijeme, Napoli je "proslavio" svoju zasluženu i srčano izvojevanu pobjedu nad Arsenalom u suzama.

Ipak, kada se sve podvuče, bilo bi nezasluženo da je Borusija ispala, jer je u velikom finalu u "grupi smrti" tim iz Dortmunda primio gol iz očiglednog ofsajda, a onda je čist kao suza penal nad Robertom Levandovskim pri rezultatu 1:1, Strahonja okarakterisao kao simulaciju.

Poslije svega: Olimpik Marsej - Borusija Dortmund 1:2, Napoli - Arsenal 2:0, dalje idu Dortmund i Arsenal.

Kao i Milan, zahvaljujući jedva izborenom remiju kod kuće u meču sa Ajaksom (0:0), odnosno Šalke, koji je na svom stadionu nekako pobijedio Bazel (2:0).

I na sve tri utakmice dogodila su se isključenja u prvom poluvremenu: Rikardo Montolivo dobio je direktan crveni karton u 22. minutu zbog uličarskog starta, štoper Bazela i bivši igrač Partizana dobio je direktan crveni karton u 32. minutu u Gelzenkirhenu poslije duela sa Adamom Salajom, a samo dva minuta kasnije, u Marseju, za simuliranje, žutim kartonom kažnjen je Dimitri Paje, u trenutku kada je već imao jednu javnu opomenu.

Milan se volšebno, italijanski, odbranio se desetoricom protiv fudbalera Ajaksa, čiji su navijači prije utakmice u Gradu mode bili izbodeni na ulici, Olimpik se držao sa desetoricom, dok je Dortmund promašivao, promašivao i promašivao - Marko Rojs pogodio je stativu, a Levandovski presjekao dodavanje između štopera Olimpika i golmana i onda, kada je gol bio prazan, pogodio spoljni dio mreže, a u Njemačkoj, sa igračem manje, Bazel je primio dva gola za četiri minuta, od kojih je drugi skandalozan u najmanju ruku!

Četvorica igrača Bazela bila su u ofsajdu malo prije nego što će jedan od njih, Žoel Matip, postići gol za konačnih 2:0.

PRVI ŠEŠIR: Mančester junajted, Real Madrid, Pari sen Žermen, Bajern Minhen, Atletiko Madrid, Barselona, Čelsi, Borusija Dortmund.

DRUGI ŠEŠIR: Bajer Leverkuzen, Galatasaraj, Olimpijakos, Mančester siti, Šalke, Arsenal, Zenit, Milan.