Džeko dvostruki strijelac, golčina Kolarova

Siti u polufinalu engleskog Liga kupa, Čelsi ispao. Pogledajte kako su "građani" došli u vođstvo...

Džeko dvostruki strijelac, golčina Kolarova Izvor: MONDO

Ishod utakmice Lester - Mančester siti mogao se naslutiti već u osmom minutu, kada su gosti poveli 1:0 majstorskim pogotkom iz slobodnog udarca.

Iako je pozicija bila pogodnija za šut desnom nogom, lijevi bek Sitija Aleksandar Kolarov je prihvatio izazov.

"Doktor slobodnjaka" namjestio je loptu na oko 25 metara i udarcem u gornji desni ugao učinio potpuno nemoćnim Kaspera Šmajhela, sina legendarnog danskog golmana Pitera.

Pogledajte...

Mrežu drugoligaškog tima zatresao je dva puta Edin Džeko (41, 53. minut), čime je pitanje pobjednika bilo riješeno. Lester je preko Lojda Dajera u 77. minutu ublažio poraz - 1:3 (0:2).

Čelsi se na Stadionu svjetlosti u Sanderlendu oprostio od prvog trofeja u ovoj sezoni.

Dugo je Murinjov tim vodio minimalnim rezultatom i propuštao prilike za postizanje drugog pogotka, da bi Fabio Borini u 88. minutu iznudio produžetke (otuda radost golišavog navijača na slici), a Ki Sung Jung u 118. preokrenuo na 2:1!

Potpuno zaslužena pobjeda "fenjeraša" Premijer lige, koji je prije pobjedonosnog gola propustio nekoliko kolosalnih šansi. Preciznije, na golu Čelsija je činio čuda veteran Mark Švarcer (41).

"Plavci" su poveli u 46. minutu autogolom Lija Ketermola. On je uklizao sa željom da lopta ne dođe do Frenka Lamparda, ali je uspio samo da je ćušne u mrežu svog golmana Vita Manonea.

Preostala dva četvrtfinala igraju se u srijedu: Stouk - Mančester junajted i Totenhem - Vest Hem.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images/Mike Hewitt)