PLS: Sudijska nadoknada kobna po Smederevo

Smederevo ostalo bez bodova protiv Mladog radnika u sudijskog nadoknadi. Lider Prve lige ČSK osvojio bod protiv Bežanije. Novi Pazar ubedljiv.

PLS: Sudijska nadoknada kobna po Smederevo  Izvor: MONDO

Kako su prošlog vikenda ostali bez pobede na svom terenu, fudbaleri Smedereva tako su doživeli i prvi poraz u Prvoj ligi Srbije (PLS).

U prošlom kolu Smederevci su vodili protiv Kolubare do poslednjih trenutaka meča, ali su onda primili gol i ostali su bez pobede, a još crnja sudbina zadesila ih je u Požarevcu u 5. kolu PLS.

U poslednjem minutu meča lokalnog derbija protiv Mladog radnika, Smederevci su primili gol i izgubili 2:1, što je prvi poraz doskorašnjeg superligaša u dosadašnjih 5. kola PLS.

Počelo je žustro u Požarevcu. Posle početne inicijative domaćina, Smederevci su pripretili u 9. minutu preko bivšeg igrača Mladog radnika, Vojislava Bojatovića, koji je predriblao dvojicu igrača domaće ekipe, snažno šutirao, ali je pogodio stativu.

U 26. minutu, Smederevci su poveli. Neko iz odbrane Mladog radnika igrao je rukom u kaznenom prostoru, sudija je svirao penal, a Nenad Mladenović je bio precizan.

Desetak minuta kasnije izjednačenje. Miletić je sjajno izveo slobodan udarac i pogodio "paučinu".

U drugom poluvremenu obe ekipe su u razmaku od 15 minuta ostale sa po igračem manje na terenu, a u sudijskoj nadoknadi Radisavljević je doneo veliku radost pristalicama Mladog radnika, kojih je na tribinama u Požaevcu bilo oko 2.000.

Lider Prve lige, ČSK iz Čelareva ostao je neporažen u Beogradu na gostovanju Bežaniji. Meč je završen bez golova, a "pivari" sada imaju bod više od Smedereva.

Mladost iz Apatina je u vojvođanskom derbiju savladala Spartak Zlatibor vodu, golom Jakšića u 76. minutu, a Novi Pazar ubedljivo je pobedio vranjanski Dinamo 4:0.