KUP UEFA: Šalke osvetio Zvezdu

Nemci slavili protiv Apoela, za koga je počasni gol dao Mirosavljević. Sigurni Herta i Olimpijakos.

KUP UEFA: Šalke osvetio Zvezdu Izvor: MONDO

U utorak su odigrane tri utakmice prvog kola Kupa UEFA, a favoriti su imali stoprocentan učinak.

Šalke je u Nikoziji lako deklasirao ekipu koja je u prethodnoj rundi eliminisala Crvenu zvezdu i već posle prvog meča rešio sve dileme oko učesnike Lige UEFA - 4:1.

Počasni gol za domaći Apoel postigao je Nenad Mirosavljević, samo osam minuta po ulasku u igru, u 71. Za Šalke je utakmicu počeo Mladen Krstajić, ali je zamenjen posle sat vremena.

Irski Sent Patrik je odolevao Herti u Berlinu 49 minuta, a onda je Niku doveo nemački tim u vođstvo, da bi u 76. Sisero postavio konačan rezultat.

I Marko Pantelić i Gojko Kačar su bili u prvom timu Herte, ali nijedan nije završio utakmicu. Kačar je u poluvremenu ostao u svlačionici, a Pantelić je teren napustio u 83. minutu.

Olimpijakos je slomio otpor danskog Nordsilenda tek u finišu meča u Danskoj.

Golove za grčki tim, bez srpskih internacionalaca u sastavu, postigli su Mitroglu u 73. i Leto u 90. iako je minut ranije isključen Stoltidis.

Preostale utakmice Kupa UEFA na programu su u četvrtak, a revanši su zakazani za 2. oktobar.