"Petarda" na Ješićevom debiju pod Goricom!

Na debiju Miodraga Ješića na klupi Budućnosti Podgoričani ispratili Petrovac sa pet lopti u mreži.

"Petarda" na Ješićevom debiju pod Goricom!  Izvor: MONDO

U svom prvom meču na kormilu Budućnosti Miodrag Ješić je u potpunosti ispunio obećanje dato nakon dolaska u podgorički klub, da će njegova ekipa igrati za dušu navijača, po sistemu "za gol više".

U šestoj rundi fudbalskog prvenstva Crne Gore, naime, pod Goricom je viđeno više golova nego na svim ostalim prvoligaškim terenima, a na sreću tifoza "plavo-belih" tresla se uglavnom mreža gostiju: Budućnost – Petrovac 5:1.

Taman koliko je bilo potrebno za prvi ovosezonski izlazak "plavo-belih" na čelo tabele!

Kanonadu aktuelnog prvaka Crne Gore otvorio je Ivan Vuković u 40. minutu, a praktično u prvom sledećem napadu u listu strelaca upisao se i "karioka" Marinjo. Nakon 12 minuta igre u drugom poluvremenu pobednik je bio i definitvno odlučen pošto je Vuković još jednom "torpedovao" mrežu Primoraca.

Petrovčani su preko Divanovića u 64. minutu, na trenutak, ublažili vođstvo domaćina i pokazali da su u goste šampionu stigli kao drugoplasirani tim na tabeli.

Domaćin se, međutim, brzo vratio u stari ritam i u 76. minutu efektnim pogotkom Delića ponovo stigao do tri gola prednosti. U trenutku kada su zavese već počele da se spuštaju tačku na goleadu Podgoričana stavio je najbolji igrač crnogorskog šampiona Fatos Bećiraj.

Uzbudljivo je bilo i u okršaju Sutjeske i Mogrena u kojem je domaćin preokrenuo rezultat u poslednjih desetak minuta. Budvani su poveli golom kapitena Gluščevića u 10. minutu i do finiša uspešno čuvali vođstvo. U 83. minutu Nikšićani su golom Zvicera iz penala izjednačili, da bi u poslednjim trenucima regularnog dela meča evrgogolom Durakua iz slobodnog udarca stigli i do trijumfa.

Na ostalim terenima gledane su mnogo nesadržajnije predstave, posebno u predgrađu Podgorice na Zlatici, gde se mreže u okršaju Koma i Lovćena nisu ni tresle.

U meču Rudara i Zete koji bi do prije dva meseca zasluživao epitet derbija, domaćin je slavio minimalac zahvaljujući pogotku Ranđelovića u 28. minutu, a isti epilog imao je i susret Jednistva i Dečića u Bijelom Polju, gde je domaćin slavio golom Drndara u 38. minutu.