ENGLESKA: Remi na "Stamford bridžu"

Čelsi i Mančester junajted remizirali su 1:1, u derbi meču petog kola Premijer lige.

ENGLESKA: Remi na "Stamford bridžu" Izvor: MONDO

Bila je to repriza finala Lige ssampiona, koje je takodje završeno nerešenim rezultatom.

Zvanični evropski prvak bio je bliži pobedi. Tim Aleksa Fergusona poveo je u 18. minutu, kada je Park iskoristio nesigurnost Čeha, posle udarca Berbatova.

Nakon vodecheg gola "crveni djavoli" su se visse okrenuli odbrani svog gola i čuvanju prednosti. I izdržavali su nalete domachina do 79. minuta, kada je nakon centaršita Obi Mikela rezervista Salomon Kalu, koji je u igru ussao pet minuta ranije, doneo izjednaccenje.

Tako je Čelsi i nakon 85. meču u Premijer ligi ostao neporažen na svom stadionu.

Mančester siti ostvario je najubedljiviju pobedu u ovom kolu. "Gradjani" su na svom terenu "isprašili" Portsmut i poslali ga kući sa pola tuceta golova u mreži.

Hal i Everton su podelili bodove, iako je domaćin vodio 2:0. Gosti u finašu preko Kejhila i Osmana stigli do remija.

Totenhem ni nakon petog kola nema trijumf. U nedelju "pevci" su na svom stadionu ponovo razočarali, odigravši bez golova sa Viganom.

Aston Vila je u gostima osvojila sva tri boda protiv Vest Bromvič Albiona. Golove su postigli Kerju u 27. i Agbonlahor dva minuta kasnije. Počasni pogodak za domaći tim postiže Morison.