"Ludnica" na Trafordu: Ispao Junajted!

Luda završnica revanša polufinala Liga kupa između Mančester junajteda i Sanderlenda. Dejvid Mojes eliminisan poslije penal serije!

Kakav šou od utakmice na "Old Trafordu", uživo na "Areni sport"!

Fudbaleri Mančester junajteda neće igrati finale Liga kupa protiv gradskog rivala Sitija! Tu utakmicu na "Vembliju" igraće Sanderlend, koji će možda ispasti iz Premijer lige ove sezone, ali koji će imati po čemu lijepom da pamti 2014. godinu.

Šansu da izbore Evropu u sezoni u kojoj se grčevito bore za opstanak, igrači Gustava Pojeta ugrabili su u jednoj potpuno ludoj završnici revanš utakmice polufinala Liga kupa.

Poslije pobjede Sanderlenda nad posrnulim gigantom u prvom meču (2:1), dugo je bilo 1:0 u revanšu za Mojesov tim, a kako se u Liga kupu ne računa gol u gostima, taj rezultat poslije 90 minuta odveo je ekipe u produžetak.

I onda šokovi!

Prvo su domaći navijači ostali bez daha, kada je njihov golman David De Hea napravio veliku grešku i minut prije kraja drugog produžetka primio gol za eliminaciju.

Ali, to nije bilo sve!

Već u sljedećem napadu, akcija Junajteda za izjednačenje i gol od prečku Čičarita Ernandeza - 2:1!

Penali!

Sa bijele tačke, domaći tim pogodio je samo JEDNOM iz pet pokušaja, dok su gosti to uradili DVA puta.

Posljednje dve serije su obilježili tragikomični pokušaji Džonsa i Rafaela. U međuvremenu, bivši igrač Sitija, Džonson, propustio je priliku da golom izbaci velikog rivala, ali ga je ispravio golman Manone. I onda veliko slavlje "crnih mačaka". Zasluženo!

(MONDO, Foto: Guliver/Getty Images/Laurence Griffiths )