Sedorf eliminisan!

Pogledajte detalje sa utakmice četvrtfinala Kupa Italije, u kojoj je Milan poveo, pa bio eliminisan od Udinezea, na svom stadionu.

Fudbaleri Udinezea plasirali su se u u polufinale Kupa Italije pošto su u srijedu uveče na gostujućem terenu, u četvrtfinalu, savladali ekipu Milana rezultatom 2:1!

Milan je imao vođstvo od 1:0!

Tim Frančeska Gvidolina šokirao je favorizovane "rosonere", a novi trener domaćina Klarens Sedorf pretrpio je prvi bolan neuspjeh otkako je preuzeo ekipu prošlog četvrtka.

Niko se nije nadao eliminaciji Milana, pogotovo kada je Baloteli postigao vodeći pogodak već u 6. minutu. Udineze je, međutim, znalački parirao u nastavku utakmice, Baloteli, Kaka i Robinjo bili su dobro "pokriveni" i od očekivane igre nije bilo ništa.

Iznenađenje je najavio Murijel u finišu poluvremena iz penala, a pogodak za trijumf gostiju postigao je rezervista Lopez u 78. minutu, pa je tim domaćina ispraćen zvižducima sa tribina San Sira.

Značaja doprinos pobjedi Udinezea dao je srpski reprezentativni golman Željko Brkić, dok je Dušan Basta presjedio na klupi.

Polufinalni parovi su: Roma - Napoli/Lacio i Udineze - Sijena/Fiorentina.

Milan - Udineze 1:2 (1:1)