Vošina djeca bacila "petardu" Austrijancima

Novosađani uspješni na prvoj proveri tokom priprema u antalijskoj regiji - 5:2 (3:0) protiv Admire Vaker.

Fudbaleri Vojvodine su drugog dana boravka u Beleku odigrali prvu od pet planiranih prijateljskih utakmica i odmah pokazali da su se uželjeli fudbala.

Iako je padala jaka kiša i duvao vjetar, odigrali su borbeno i angažovano, a mrežu posljednjeplasiranog tima austrijske Bundes lige napunili su mahom iz brzih kontri.

Ubjedljivo vođstvo već na poluvremenu donijeli su Georgije Ilić u 12, Jovan Stojanović u 20. i Milan Spremo u 31. minutu.

Mijat Gaćinović u 60. je povisio na 4:0, da bi Admira smanjila na 4:2, a Sergej Milinković-Savić u 90. minutu postavio konačan rezultat.

Da trener Vojvodine Branko Babić za proljeće sprema nešto svježe i sasvim novo, govori činjenica da su četiri od pet pogodaka postigli momci rođeni 1995. godine, dok je Stojanović kao najstariji golgeter '92. godište!

VOJVODINA: Žakula (Rockov, Jovanić), Pankov (Nikolić), Popara (Nastić), Babić (Đurić), Novaković (Pekarić), Tumbasević (Milinković-Savić), Kosović (Radoja), Spremo (Gaćinović), Nenadović (Alivodić), Stojanović (Veselinović), Ilić (Vranješ).

(MONDO:Foto:MN Press)