PRIMERA: Real, ipak, treći

Sigurne pobjede Barselone i Atletika uslovile su vrlo kratak boravak "kraljevskog kluba" na čelu tabele.

Trka za šampiona Španije odavno nije bila zanimljiva kao ove sezone.

Barselona i Atletiko Madrid od početka idu "ruku pod ruku", ali se Real nedavno ponovo uključio i u subotu, čak, došao do vodeće pozicije.

"Kraljevi", međutim, nisu dugo ostali na prvom mjestu pošto je Atletiko u nedelju bio ubjedljiv protiv Rajo Valjekana u gostima - 4:2.

"Jorgandžije" su povele već u 8. minutu preko Davida Vilje. Samo tri minuta kasnije moglo je da bude 1:1, da je Džonatan Viera realizovao penal.

Njegov promašaj dao je "vjetar u leđa" gostujućim igračima, pa su u 30. minutu duplirali prednost golom Arde Turana. Viera se u 40. iskupio za promašaj, ali je minut prije odlaska na odmor, Turan ponovo donio dva gola razlike Madriđanima.

Bio je to udarac od kojeg igrači Rajo Valjekana nisu mogli da se oporave.

U drugom poluvremenu viđena su dva gola i to u razmaku od samo nekoliko sekundi. Prvo je Diego Kosta postigao svoj 20 pogodak u Primeri ove sezone, za 4:1, a onda je na suprotnoj strani Hoakin Larivej postavio konačan rezultat.

Barselona je takođe rutinski stigla do bodova, protiv Malage na Nou Kampu - 3:0, čime je preuzela lidersku poziciju na osnovu bolje gol-razlike.

Da Katalonci obezbijede i 59. uzastopnu nedelju boravka na vrhu Primere, postarali su se Đerar Pike, Pedro i Aleksis Sančez!

Visoki štoper bio je precizan poslije Ćavijevog kornera, u finišu prvog poluvremena, da bi u nastavku Lionel Mesi kreirao dva laka komada - prvi direktno za Pedra, dok je u akciji za 3:0 učestvovao kao pretposlednji, ali ključni dodavač.

U još jednom nedeljnom meču 21. kola Atletik Bilbao je "napunio" mrežu Osasune (5:1) i učvrstio se na četvrtom mjestu, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.