PREMIJER: Arsenal strijepi, Junajted slavi

"Tobžije" odigrale nerešeno sa Sautemptonom, dok je Mančester junajted na debiju Huana Mate savladao Kardif.

Arsenal je ovog utorka povećao razliku u odnosu na Mančester siti i Čelsi, ali bi već u srijedu ta dva kluba mogla da preteknu "tobdžije" na tabeli Premijer lige.

Ako siti pobijedi Totenhem u Londonu imaće bod više od ekipe Arsena Vengera, a ukoliko Čelsi savlada Vest Hem na Stamford Bridžu izjednačiće se sa crveno-bijelima po broju bodova, ali će imati bolju gol razliku.

Dakle, Arsenal bi zbog večerašnjeg remija sa Sautemptonom u gostima (2:2) mogao da padne sa prvog na treće mjesto.

Poslije pet uzastopnih pobjeda u Premijer ligi, "tobdžije" na ovom gostovanju nisu zaslužile više od osvojenog boda, pošto je domaćin igrao odlično, a čak je u finišu mogao i do pobjede, ali je nekoliko puta odlično reagovala kompletna odbrana Arsenala, predvođena golmanom Vojcehom Šćešnijem.

Treba istaći da je posao londonskom klubu bio otežan u posljednjih deset minuta, pošto je Mišel Flamini dobio direktan crveni karton zbog starta sa dvije noge na Morgana Šnajderlina.

Bolju igru u prvom poluvremenu Sautempton je krunisao golom Žozea Fontea u 21. minutu, ali su se po povratku sa odmora razbudili fudbaleri Arsenala.

Uspjeli su brzo da preokrenu, pogocima Žirua u 48. i Kazorle u 52, međutim, nisu se dugo radovali. Samo dva minuta kasnije Lalana je izjednačio i postavio, ispostaviće se, konačnih 2:2.

U isto vrijeme, u Mančesteru, Junajted je odigrao meč pun emocija protiv Sautemptona.

Na Old Traford se posle dugo vremena vratio Ole Gunar Solskjer, ovaj put kao trener Kardifa.

Norvežanin, ipak, nije uspio da nadmudri Dejvida Mojesa, pa je Junajted slavio 2:0.

Poveli su domaći već u 6. minutu pogotkom povratnika Robina Van Persija. Holanđanin se našao na terenu poslije 10 mečeva pauze u Premijer ligi zbog povrede, i u svojoj 50. prvenstvenoj utakmici za Mančester junajted postigao 34 pogodak.

Zanimljivo, Van Persi je igrajući za Arsenal i Junajted postigao pogodak protiv svih timova koji trenutno igraju u Premijer ligi, osim protiv Hala. Ukupno je zatresao mrežu čak 30 različitih klubova u Engleskoj.

Prednost je duplirao Ešli Jang i to u jeku napada gostiju. Igrao se 59. minut, kada je Jang snažno šutirao sa oko 20 metara iskosa po lijevoj strani, u dalji ugao.

Poslije tog gola igrači Mančester junajteda potpuno su kontrolisali igru i omogućili svom veteranu Rajanu Gigsu da pobjedom proslavi svoj 670 ligaški meč u dresu "crvenih đavola". Bila je ovo i njegova 800 utakmica u svim takmičenjima koju je počeo u startnoj postavi.

Utakmica na Old Trafordu ostaće upamćena i po debitantskom nastupu Huana Mate u timu Mančester junajteda. Španac je pružio dobru partiju i čak bio blizu pogotka poslije udarca sa distance.