Hoće li opet letjeti kamenice u Njukaslu?

"Svrake" poražene 0:3 na svom terenu od najvećeg rivala Sanderlenda. Prošle sezone kada se to dogodilo na ulicama Njukasla je izbio haos...

Veliki posao čeka policiju u Njukaslu.

Lokalni premijerligaš poražen je u derbiju sjevera Engleske od Sanderlenda 0:3 na svom Sent Džejms Parku, a prošle sezone kada se to dogodilo (istim rezultatom) izbio je haos na ulicama oko stadiona.

Nadamo se da ove subote, ipak, neće biti tako, iako je po izvještajima engleskim medija prije meča već bilo "čarki".

Navijači Njukasla sigurno neće biti raspoloženi, pošto je njihov klub doživio treći uzastopni poraz od najvećeg rivala.

Ove subote, u 24. kolu Premijer lige, potpuno zasluženo!

Gosti su poslije prvog poluvremena imali dva gola prednosti. Poveli su pogotkom Fabia Borinija u 19. minutu iz penala, pošto je Anita oborio Berdslija, a na 2:0 povećao je Adam Džonson u 23.

Džonson je ovim golom postao najbolji strijelac engleskog prvenstva u 2014, šest puta je ove godine savladao protivničke golmane.

U drugom poluvremenu "svrake" su zaigrale bolje, stvorile nekoliko šansi, ali je opet Sanderlend bio opasniji. U 66. minutu Džonson je uspio da prevari čak trojicu defanzivaca "crno-bijelih", međutim, lopta je poslije njegovog šuta pogodila stativu.

Konačnih 3:0 za Sanderlend postavio je Džek Kolbek deset minuta prije kraja, iz jednog brzog napada gostiju.

Sanderlend je ovom pobjedom uspio da odmakne zoni ispadanja i razočara navijače Vest Hema, čiji je tim, ipak, slavio u duelu sa još jednim konkurentom u borbi za opstanak.

"Čekićari" su u Londonu pobijedili Svonsi 2:0, golovima Kevina Nolana u 27. i prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Iskusni vezista je do ovog meča postigao ukupno dva gola ove sezone, a zanimljivo, drugi pogodak Svonsiju bio je prvi gol koji je neki igrač Vest Hema postigao glavom u tekućem prvenstvu.

Vest Hem je ovom pobjedom malo popravio očajan skor na domaćem terenu (do ovog meča 13 bodova iz 11 utakmica).

Londonski klub je, inače, utakmicu završio sa igračem manje, pošto je u 59. minutu Endi Kerol dobio direktan crveni karton zbog faula nad Čikom Floresom. Po mnogim mišljenjima, napadač "čekićara" isključen je prestrogo.

Domaći igrači uspjeli su, ipak, da zadrže prednost i upišu petu pobjedu ove sezone.