Barsa opet častila, pobjeda Valensije!

Lider Primere na svom stadionu izgubio od gostiju sa Mestaje, 2:3! Atletiko Madrid i Real imaju priliku da u nedjelju prestignu šampiona!

Hoće li Primera u nedjelju dobiti novog lidera, poslije 59 uzastopnih nedjelja?! Barselona je u subotu popodne to omogućila, a na Atletiku je da iskoristi još jednu priliku.

Katalonci su kod kuće pretrpjeli poraz od tima koji vodi njihov bivši igrač Huan Antonio Pici:

BARSELONA - VALENSIJA 2:3 (1:1)!

Iako su domaći poveli u 7. minutu, golom Aleksisa Sančeza, gosti su do 48. minuta preokrenuli rezultat i pogocima Danija Peraha i Pabla Pjatija preokrenuli - 2:1.

Arbitar Pedro Perez potom je poklonio Barseloni jedanaesterac, što je iskoristio Lionel Mesi u 54. minutu, ali je Pako Alkaser ubrzo postavio konačnih 3:2, u 59. minutu!

Barsa je u posljednja četiri kola Primere ostvarila samo jednu pobjedu, nad Malagom.

Katalonci su meč završili sa igračem manje, jer je bivši igrač Valensije Đordi Alba u 78. minutu dobio drugi žuti karton, zadržavši kontru gostiju. Kamp Nou je prvi put vidio poraz svog tima poslije 25 uzastopnih ligaških pobjeda!

Drugoplasirani Atletiko i trećeplasirani Real imaće priliku da u nedjelju pošalju lidera na treću poziciju.

Penal za Barsu?

Alkaser za pobjedu Valensije:

Fudbaleri Valensije ostvarili su prvu pobjedu poslije skoro mjesec dana, a drugu u ovoj kalendarskoj godini. Od 4. januara, kada su kod kuće pobijedili Levante, gubili su od Selte (1:2) i Atletiko Madrida (0:2), sa kojim su i remizirali (1:1), kao i sa Malagom (0:0) i Espanjolom (2:2).

"Slijepi miševi" su se trijumfom domogli sedme pozicije na tabeli, a Katalonci su u očiglednoj krizi, jer su u posljednje četiri utakmice izgubili sedam bodova.

BARSELONA: Valdes - Alba, Maskerano, Pike, Dani Alveš - Buskets, Fabregas (od 77' Teljo), Ćavi (od 65' Inijesta) - Pedro, Sančez, Mesi

VALENSIJA: Dijego Alves - Baragan, Rikardo Kosta, Matje, Huan Bernat - Oriol, Havi Fuego - Fehuli, Dani Pareho (od 93' Mičel), Pjati (od 87' Kartabija) - Pako Alkaser (od 73' Vargas)