BUNDES: Junaci Boateng i Derdijok

Svih šest utakmica u subotu završeno pobjedama domaćina. Slavili Bajer, Šalke, Hofenhajm...

Situacija u vrhu bundesligaške tabele poslije 19. kola će biti vrlo slična, ako ne i identična onoj od prošlog vikenda.

Bajern će, bez obzira na ishod utakmice sa Ajntrahtom, ostati ubjedljivo prvi, a pratiće ga Bajer Leverkuzen, Borusija Dortmund, Šalke...

"Aspirindžije" su na svom stadionu gubile od Štutgarta, ali su uspjele da naprave preokret i prekinu seriju od tri poraza u ligi, započetu sredinom decembra.

Izjednačio je Štefan Kisling, a cijeli plijen donio Eren Derdijok šest minuta prije kraja.

Štutgartu je to drugi put u posljednjih nekoliko dana da u samoj završnici meča ostaje praznih šaka. "Švabe" su u zaostalom susretu sa Bajernom takođe vodile, zatim imale remi u džepu, ali im je Tijago Alkantara u 93. minutu srušio sav trud.

Šalke je iskoristio prednost igrača više u duelu sa Volfzburgom, kada je Kevin Prins Boateng 10 minuta prije kraja pogodio mrežu za konačnih 2:1.

Majnc nastavlja da se bori za plasman u Ligu Evrope, a atraktivni Hofenhajm da bježi iz zone ispadanja, u kojoj se poslije poraza od Hofenhajma nalazi Hamburger, šampion Evrope 1983. godine.

Popularni HSV nalazi se na poziciji sa koje se na kraju sezone ide u plej-aut, protiv trećeplasiranog tima "cvajte".