SERIJA A: Argentinski tango u Bergamu

Atalanta pregazila Napoli 3:0 - sva tri gola dali Argentinci - Herman Denis i Maksi Rodrigez. Lacio rutinski kroz Veronu.

Napoli je u krizi. Ako ne igre, onda rezultata (mada, bez obzira na to šta kažu treneri, teško je odvojiti jedno od drugog).

Poslije dva vezana remija, Napoli je pretprio debakl u Bergamu 0:3, protiv raspoložene Atalante, koja je iz kolo u kolo sve bezbjednija što se tiče opstanka.

Sa druge strane, Napolitanci su propustili lijepu priliku da "pobjegnu" Fiorentini šest bodova i tako se još više približe osvajanju treće pozicije u konačnom ishodu, a to znači i direktan plasman u Ligu šampiona.

Zanimljivo, ovo je Napoliju prvi poraz poslije 10 utakmica i još zanimljivije, prvi od Atalante ove sezone. Napoli i ekipa iz Bergama već su imali dva ogleda ove sezone - jedan u prvenstvu i drugi u Kupu Italije - i oba je dobiio tim iz Napulja.

Dakle, revanš Atalante, u režiji, prije svega dvostrukog strijelca Hermana Denisa. Treći gol djelo je, takođe Argentinca, Maksija Rodrigeza, inače najnižeg igrača u Seriji A trenutno.

Luda utakmica na Siciliji!

U derbiju začelja, posljednja Katanija dočekala je pretposljednji Livorno. Na poluvremenu je bilo 0:0, a onda buuuum u drugom! Livorno je tri puta vodio, imao je 3:2 na pet minuta do kraja meča, ali je Katanija ipak nekako uspjela da izbjegne poraz.

Kuriozitet utakmica koje su odigrane u nedjelju u popodnevnom terminu je da je postignut samo jedan gol u prvih 45 minuta, a onda, u drugih ukupno 13!

Meč Roma - Parma je prekinut zbog lošeg stanja terena "Olimpika". Pogledajte OVDJE