SERIJA A: Inter razbijen u Torinu

Juventus pobijedio Inter u utakmici koja je nekada bila derbi. Prvo kamenice i jaja na autobus sa igračima Intera, a onda i puna mreža - 3:1.

Bio je to nekada veliki derbi italijanske lige...

Juventus i Inter igrali su u prošlosti mnoge važne i velike utakmice, treslo se Apeninsko poluostrvo pred te mečeve. Ali, sada je razlika ogromna u korist Juventusa.

Torinski crno-bijeli potukli su milanske crno-plave 3:1 u 22. kolu Serije A, čime je Juventus napravio korak više ka tituli.

Dovoljno je reći da je sada bodovna razlika između JUventusa i petoplasiranog Intera čak 26 bodova!

Da se interisti neće dobro provesti u Torinu pokazala je uvertira u režiji navijača "Stare dame". Italijanski mediji izvijestili su da je autobus sa igračima Intera zasut kamenicama i jajima kada je dolazio na stadion. Jedan od huligana koji je učestvovao u napadu je uhvaćen.

"Mene ovakve situacije motivišu i nadam se da će igrači strah pretočiti u prave emocije na terenu", izjavio je trener Intera Valter Macari poslije incidenta, a neposredno pred meč.

Ali, strah nije napustio igrače Intera, među kojima je u startnoj postavi bio i Zdravko Kuzmanović.

Ušli su bojažjivo u meč, a Juventus je "namirisao" krv. Vrlo brzo, već u 15. minutu bilo je 1:0 (strijelac je bio Štefan Lihštajner). Juve je potpuno zagospodario terenom, a jednu od rijetkih prilika i to veoma dobru za goste nije iskoristio Palasio u finišu prvog dijela, kada je iz povoljne pozicije šutirao preko gola na radost navijača Juventusa koji su mu svašta pokazivali i naslađivali se promašajem.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Juventus je dao drugi gol (Đorđo Kjelini, 47. minut), a desetak minuta kasnije odbrana Intera je ponovo djelovala početnički, pa je Artutor Vidal zakucao loptu u mrežu, nakon pokušaja Pola Pogbe.

Inter je ublažio poraz u 72. minutu golom Rolanda.

Izvještaje sa ostalih mečeva 22. kola pogledajte OVDJE.

(MONDO, foto: AP Photo/Massimo Pinca)