PRIPREME: Novi remi Želje u Umagu

I u drugom meču "Istarskog zimskog kupa" u Umagu, Željezničar je odigrao neriješeno. Poslije Novigrada (3:3), plavi remizirali sa Cibalijom (1:1).

Nakon što su u prvom kolu ispustili dvostruku prednost protiv domaćina turnira u Umagu (3:3), u ponedjeljak su izabranici Hajrudina Đurbuzovića pobjedu prokockali u sudijskoj nadoknadi utakmice.

Šampioni Bosne i Hercegovine poveli su u 37. minutu golom Mladena Zeljkovića sa desetoricom u polju, pošto je 10 minuta ranije crveni karton dobio Vernes Selimović.

Prednost igrača više na terenu, Vinkovčani su iskoristili u 92. minutu kada su pogodili mrežu ekipe sa Grbavice - 1:1.

U istoj grupi na turniru sa Sarajlijama je još i rumunska Seahlul Patra, s kojom se sastaju u četvrtak, dok u drugoj grupi nastupaju Budućnost iz Podgorice, Sesvete, Zavrč iz Slovenije i Široki Brijeg.

ŽELJEZNIČAR: Antolović, Stanić, Zeljković, Fejzić, Bučan, Tomiću, Sadiković, Svraki, Bajiću, Čolić i Selimović.

(MONDO, foto: FK Željezničar)