SERIJA A: I to se dogodilo! Pobjeda Intera!

Prvi put u 2014. i tek drugi put u posljednjih 11 utakmica, Inter je uspio da pobijedi nekoga. I to Sasuolo, tek 1:0 na "Meaci".

Pobjeda Intera!!!

(Vjerovali ili ne, ovo je vijest).

Slavni italijanski klub uspio je ove nedelje uveče, na svojoj Đuzepe Meaci, da iskoristi realno odsustvo suvog kvaliteta u redovima Sasuola i zabilježi prvu pobjedu u 2014. godini, a tek drugu u posljednjih 11 utakmica!

Inter - Sasuolo 1:0 (0:0), strelac defanzivac Valter Samuel, glavom, poslije kornera u 48. minutu.

Njega je vukao i vukao kapiten Sasuola Paolo Bjanko, ali je visoki Argentinac u padu uspio tako dobro da zahvati loptu čelom da je skoro probušo mrežu iza leđa nemoćnog Alberta Pominija.

INTER: Handanović - Rolando, Samuel, Žuan Žezus - Žonatan, Ernaneš, Kuzmanović, Gvarin, Nagatomo - Milito, Palasio.

Sve prije toga i posle toga nije dovoljno vrijedno pažnje, osim konstatacija da je trener Valter Macari odmah pružio šansu novajliji iz Lacija, Brazilcu Ernanešu, da igra od prvog minuta. On je oformio prilično agilan i tehnički dotjeran trougao na sredini terena sa našim Zdravkom Kuzmanovićem i "pobjeguljom" Fredijem Gvarinom.

Iako su ispred njih, kao rijetko kada ove sezone, igrala dvojice klasičnih napadača, Argentinaca, Dijego Milito i Rodrigo Palasio, Inter nije djelovao dovoljno ofanzivno i opasno.

Inter je u prošlom kolu glatko izgubio Derbi Italije, u Torinu, protiv Juventusa. Bilo je 3:0, prije nego što su nemoćni "nerazuri" ublažili na 3:1.
(MONDO:Foto: Tanjug/AP/Antonio Calanni)