Danci namučili Engleze na Vembliju

Englezi jedva dobili Dance, Albanija pobedila Maltu uz sjajan gol Mehe, a Rusija Jermeniju, takođe uz jednu majstoriju.

Najbolji srpski fudbaleri počeće kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2016. utakmicom sa Jermenijom, 11. oktobra u gostima.

Pošto "orlovi" neće učestvovati na predstojećem Mundijalu u Brazilu, svaka naredna prijateljska utakmica treba da bude shvaćena kao ozbiljna priprema za "Operaciju Francuska

Upravo to poručili su iz našeg nacionalnog tima dan uoči utakmice sa Republikom Irskom u Dablinu.

Paralelno sa svojim mečevima, "orlovi" moraju da vode računa i o protivnicima u Grupi I - Portugalu, Danskoj, Albaniji i Jermeniji.

Od pomenutih rivala, u srijedu su se na terenu prvi našli Jermeni.

Ekipa selektora Bernara Šalandea glatko je poražena u Krasnodaru od Rusije 0:2, golovima već u prvom poluvremenu.

Učesnik Svjetskog prvenstva u Brazilu poveo je u 21. minutu posle sjajne akcije i poteza petom Aleksandra Korokorina, a na 2:0 povisio je Dmitri Kombarov iz penala u 43. minutu.

Gosti su zaprijetili par puta, sa sedam šuteva od kojih su dva išla u okvir gola, ali je Igor Akinfejev ostao nesavladan.

Drugi rival Srbije u kvalifikacijama biće Albanija, koja je ove srijede savladala Maltu 2:0 na svom terenu.

Domaćin je poveo golom Migjena Baše u 26. minutu, udarcem glavom na centaršut iz kornera, a konačan rezultat postavio je Alban Meha u 53, sjajnim udarcem sa oko 30 metara.

Treći protivnik "orlova" biće Danska. Skandinavci su se protiv Engleske pokazali u čvrstom izdanju, a jak otpor uspio je da slomije Danijel Staridž tek u 82. minutu utakmice na Vembliju.

Konstantni napadi Engleza konačno su se pretvorili u pogodak poslije odličnog driblinga i centaršuta veziste Sautemptona, Adama Lalane pravo na glavu napadaču Liverpula.

(MONDO, Foto: Beta/AP/Sang Tan )