Samba u Johanesburgu

Brazilci u prijateljskoj utakmici u Johanesburgu savladali Južnu Afriku 5:0. Penal za Crnu Goru protiv Gane već u prvom minutu.

Karneval u Riju završen je u utorak, a Brazil je dan kasnije igrao prijateljsku utakmicu sa Južnom Afrikom.

Poznavajući njihov mentalitet, neko bi pomislio da su izabranici Felipea Skolarija u Johanesburg doputovali mamurni, međutim, sve i da je tako, odlično su odradili svoj posao.

Sa 5:0 savladali su Južnu Afriku i potvrdili fenomenalnu formu u kojoj se nalaze.

Brazilci su vezali šest uzastopnih pobjeda poslije poraza od Švajcarske u, takođe prijateljskoj utakmici (avgusta 2013), kada je bilo 0:1 autogolom Danija Alveša.

Budući domaćin Svjetskog prvenstva protiv Bafane Bafane slavio je het-trikom Nejmara (41, 46, 90+1) i golovima Oskara (10) i Fernandinja (79). Pogledajte te majstorije, ali posebnu pažnju obratite na pogodak Fernandinja za 4:0.

VIDEO

Argentina, iako u najjačem sastavu, nije uspjela da slomije otpor borbenih Rumuna u Bukureštu. Mesi, Iguain, Di Marija, Aguero, Maskerano... dugo su napadali, ali su Tatarušanu u prvom, a Pnatilimon u drugom poluvremenu uspjeli da ostanu nesavladani, pa je meč završen bez golova.

Crna Gora je u Podgorici postigla najbrži pogodak u istoriji svoje reprezentacije i to iz penala! Već u 11. skundi Branko Bošković je gurnuo loptu za Filipa Kasalicu, a napadača Zvezde s leđa faulirao Dejvid Nil Adi. Sudija Vlado Glođević je pokazao na penal, što je iskoristio Dejan Damjanović za najbrži gol crnogorskog tima u istoriji.

U velikom derbiju ove srede Francuska je u Parizu bila bolja od Holandije - 2:0. Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu utakmice. Prvi u 32. minutu, Kada je Benzema sjajno šutirao, a drugi u 41, kada se Matuidi odlično snašao.