"Bomba" Markovića, prvenac Varge

Igrači Partizana koji su propustili ligaški meč u Kragujevcu, savladali Smederevo u "sparing" utakmici - 3:1 (2:1).

Dok su akteri ubjedljive pobjede nad Radničkim 1923 (5:0) odrađivali lagani trening u Sportskom centru Teleoptik, ostali prvotimci su pod vođstvom pomoćnog trenera Zvonka Varge odmjerili snage sa prvoligašem Smederevom.

Prijateljski meč završen je pobjedom crno-bijelih 3:1, mada su gosti poveli golom Vićentijevića poslije kornera u 22. minutu.

Izjednačio je Saša Marković "bombom" u same rašlje sa oko 30 metara, a preokret prije odlaska na odmor donio Ismael Fofana, koji je rutinski matirao Miloševića na idealno dodavanje u prostor Saše Ilića.

U nastavku je šansu dobilo osam igrača, od kojih većina nastupa za Teleoptik u Prvoj ligi Srbije.

Upravo jedan od njih, Saša Varga, šest minuta prije kraja je postavio konačan rezultat, pošto je najbolje reagovao na centaršut Nemanje Petrovića sa lijevog krila.

Saša je, inače, sin Zvonka Varge, koji se tokom 80-ih nadavao golova u crno-bijelom dresu, igrajući sa pokojnim Manceom, Vukotićem, Živkovićem, Vučićevićem...

Dvadesetjednogodišnji centarfor ove zime je doveden iz Rada i proslijeđen Teleoptiku.

PARTIZAN: Živković - Aksentijević, Gulan, Stanković, Nemanja Petrović - Marković, Luka, Grbić, S. Ilić, Pantić - Fofana. Igrali su još Nikola Petrović, Ivković, Varga, Milovanović, Golubović, Pantelić, Rajković, Memišević.

SMEDEREVO: Milošević, Lukić, Petrušić, Blagojević, N. Ristić, M. Ristić, Stamatović, Stojanović, Bulatović, Vićentijević, Jovanović.

(Vladimir Sukdolak - MONDO, foto: MONDO)