Liverpul pokorio Old Traford, Vidić isključen

Trijumf "redsa" u velikom derbiju engleskog fudbala - 0:3! Džerard iskoristio dva od tri penala, tačku stavio Suarez.

Gore od goreg za Mančester junajted.

Bolje od boljeg za Liverpul.

Veliki engleski klubovi i veliki rivali, možda i najveći na Ostrvu, nastavili su svako svojim putem i poslije derbija 30. kola Premijer lige. Junajted dole, a Liverpul gore.

Na "Old Trafordu" - 0:3 (0:1)!

Čelsi vodi na tabeli sa 66 bodova, Liverpul ima 62 i utakmicu manje, a Mančester siti 60 bodova i čak tri meča manje.

Arsenal na četvrtoj poziciji (59 bodova, dvije utakmice manje) takođe nije ispao iz šampionske trke, dok je Junajted sedmi sa 48 bodova i jednim mečom manje.

Dva gola za "redse" u nedjelju popodne postigao je Stiven Džerard, oba sa 11 metara! Prvi u 34. poslije igranja rukom Rafaela, a drugi u 47, pošto je Fil Džons faulirao Džoa Alena.

Kapiten Liverpula u 78. minutu je propustio priliku da postane prvi igrač u istoriji Premijer lige, koji je na jednom meču realizovao tri penala.

Nemanja Vidić dobio je drugi žuti karton zbog starta na Danijelu Staridžu i morao u svlačionicu, mada je smatrao da je napadač gostiju tom prilikom olako pao.

Pošto su se strasti slegle, Džerard je sa "bijele tačke" pogodio stativu, ali Junajted sa igračem manje nije uspio da se izvuče sa dva gola u svojoj mreži.

David de Hea osujetio je Luisa Suareza u stoprocentnoj prilici, samo da bi kroz šezdesetak sekundi kapitulirao po treći put - Luis Suarez u 84. minutu je postavio konačan rezultat!

"Crveni đavoli" dobili su osam od prethodnih devet susreta sa Liverpulom na Old Trafordu.

Jedina pobjeda gostiju u tom periodu, ostvarena je prije pet godina - 14. marta 2009, kada je bilo 1:4. I tada je Džerard bio strijelac iz penala, a Vidić dobio crveni karton gotovo u istom minutu kao danas!

Liverpulu je ovo peti uzastopni trijumf u Premijer ligi. Tim Brendana Rodžersa bez poraza je već 10 kola, od 29. decembra i gostovanja Čelsiju (2:1).

(MONDO, Foto: Guliver/Getty Images/Alex Livesey)