Arsenal dobio derbi u 70. sekundi!

Sjajan gol Tomaša Rosickog već u drugom minutu, donio "tobdžijama" pobjedu nad Totenhemom na Vajt Hart Lejnu.

Totenhem - Arsenal 0:1!

"Tobdžije" su se pobjedom u derbiju sjevernog Londona izjednačile na tabeli sa drugoplasiranim Liverpulom, tako da i jedni i drugi imaju po četiri boda manje i utakmicu manje od vodećeg Čelsija (u subotu izgubio od Aston Vile)!

Ta tri tima i četvrtoplasirani Mančester siti - koji je odigrao čak tri meča manje od lidera - praktično su izvjesni predstavnici Engleske u Ligi šampiona 2014/15, mada je do kraja sezone ostalo još punih osam kola, plus zaostale utakmice.

TABELA: Čelsi 66 (iz 30 mečeva), Liverpul 62 (29), Arsenal 62 (29), Mančester siti 60 (27), Totenhem 53 (30), Everton 51 (28), Mančester junajted 48 (29)...

Pobjedu koja je Arsenal potpuno vratila u trku za titulom, donio je Tomaš Rosicki poslije samo 70 sekundi igre!

Iskusni Čeh sa desnog krila je natrčao na loptu koju je izgubio Olivije Žiru, uhvatio idealan poluvolej i njegov dijagonalni projektil završio je u mreži nemoćnog Iga Lorija.

VIDEO

Totenhem je iz petnih žila jurio izjednačenje, imao inicijativu, ali su "pijevci" od 17 šuteva samo dva poslali u okvir gola!

Jedan od njih bio je šut Nasera Čadlija početkom drugog poluvremena, koji je ispred gol-linije izblokirao Loran Košelni, nakon što se Vojćeh Šćešni prilikom istrčavanja sudario sa Adebajorom i "ispao" iz igre.

Poslije toga je Arsenal tražio penal za povlačenje Košelnog, dok je Lori paradom ukrotio opasan pokušaj Pera Mertezakera.

Dakle, drugi nedjeljni derbi takođe je pripao gostima, poslije pomalo šokantnih Mančester junajted - Liverpul 0:3.

Što se tiče Totenhema, Liga Evrope će uprkos velikim ulaganjima u ljetošnjem prelaznom roku opet biti maksimum. Logično, kada su bijelo-plavi u susretima sa četiri vodeća tima Premijer lige osvojili samo jedan od mogućeg 21 boda!?

(MONDO, Foto: Guliver/Getty Images/Paul Gilham )