Napoli osvojio Kup poslije haosa

Finale na "Olimpiku" kasnilo 45 minuta zbog nereda, a završeno pobjedom Napolitanaca nad Fiorentinom - 3:1!

Poslije velikih incidenata na ulicama Rima, povređivanja, pa i ranjavanja navijača, fudbaleri Napolija peti put su osvojili trofej Kupa Italije u klupskoj istoriji.

Pred punim tribinama "Olimpika", Napolitanci su savladali tim iz Firence i drugi put osvojili pehar u 21. vijeku. Prethodno su trijumfovali u Kupu 1962, 1976, 1987 i 2012. godine.

FIORENTINA - NAPOLI 1:3 (1:2)

Već poslije 20 minuta, pobjednik je imao prednost od dva gola. Oba je postigao Lorenco Insinje, u 11, pa 17. minutu. "Viola" je smanjila prednost protivnika u 28. minutu, ali do kraja nije uspjela da još jednom pogodi. U drugom poluvremenu ni da iskoristi igrača više!

Iako je isključenjem Inlera u 79. minutu ekipa iz Firence stekla brojčanu prednost na terenu, nije uspjela da je konkretizuje, iako je Josip Iličić u 85. minutu imao zicer pred Pepeom Rejnom.

Slovenac je odlučio da plasira loptu i poslao je pored lijeve stative. Poslije pet minuta, Dris Mertens postavio je konačnih 3:1 za Napoli.

Trijumfom svog tima u finalu, trener Napolitanaca Rafa Benitez osvojio je prvi trofej od kada radi u Kampaniji. Pod njegovim vođstvom, Napoli je ove sezone ponovo izborio i plasman u kvalifikacija za Ligu šampiona.

(MONDO, Foto: AP/Gregorio Borgia)