SERIJA A: Juventus šampion!

Roma razbijena na Siciliji od Katanije - 1:4, što znači da je Juventus i teoretski osvojio treću uzastopnu titulu Serije A, ukupno 30.

Velika pobjeda Katanije u 36. kolu Serije A!

Sicilijanci su nanijeli najteži poraz Romi ove sezone (1:4), prekinuli "vučicin" niz od devet pobjeda i definitivno promovisali Juventus u novog-starog šampiona, bez obzira na rezultat koji Torinezi ostvare u meču sa Atalantom u ponedeljak.

"Stara dama" trenutno ima osam bodova više od Rome, kojoj je preostalo da odigra još dvije utakmice, tako da će crno-bijeli dio Torina već danas moći da počne sa slavljem 30. titule (ili, po navijačima Juventusa 32, pošto oni računaju i dvije oduzete zbog afere "Kalčopoli", 2005. i 2006. godine).

Zanimljivo, posljednji put kada je osvojila titulu (2001. godine) Roma je imala 75 bodova, a ovaj put joj ni, minimum, 85 neće biti dovoljo za to.

Tri boda koje je osvojila Katanija produžuju Sicilijancima nadu da mogu do opstanka, ali dosta doga zavisiće i od rezultata Livorna, Bolonje i Sasuola u narednim mečevima.

Ipak, ako odigraju kao ove subote, igrači Katanije imaju čemu da se nadaju.

Potpuno su "razbili" Romu, doduše, gosti nisu djelovali pretjerano zainteresovano u ovom meču, iako je trener Rudi Garsija pokušao da razmrda ekipu izmjenama, pa je tako već u 37. minutu zamijenio očajnog Tadeija i uveo Žervinja.

Bilo je to odmah poslije pogotka Frančeska Totija, kojim su Rimljani smanjili na 1:2. Prethodno je domaćin poveo golovima Mariana Iska u 26. i 34. minutu.

Garsiji, međutim, nije pomogla ni priča sa igračima u pauzi između dva poluvremena, pošto je Gonzalo Bergesio u 56. minutu uvećao prednost, a zatim je pogodio i Pablo Barientos u 79. Pobjeda Katanije mogla je da bude i ubjedljivija da golman "vučice" Morgan De Sanktis nije fantastično reagovao u dva navrata tokom posljednjih par minuta meča.

U 36. kolu raspucani su bili i fudbaleri Udinezea, koji su na svom terenu pobijedili Livorno 5:3 i gurnuli Toskance na začelje tabele, sa bodom manje od Katanije.

Bolonja protiv nezainteresovane Đenove nije uspjela da dođe do tri boda, pa je sa jednim osvojenim (0:0) ostala na samo bod od zone ispadanja.

Parma je pred svojim navijačima savladala Sampdoriju 2:0, golovima Kasana u 8. i Šelota u 90. minutu, pa i dalje ima šansu da se nađe u Ligi Evrope, kao i Torino koji je u Veroni savladao Kjevo 1:0.

Dosta toga kada je u pitanju borba za Ligu Evrope zavisiće od večerašnjeg učinka Intera u derbiju sa Milanom (20.45 TV Arena Sport).