SERIJA A: "Šou" od utakmice u Rimu!

Bilo je "ili ili" u trci za Ligu Evrope. Lacio je dva puta vodio, a Verona bila na minut od pobjede i ostala bez nje. Luliću gol i crveni.

Fantastična utakmica pred polupraznim "Olimpikom"!

U nekoj vrsti kvalifikacija za izlazak u Evropu, Lacio je dočekao Veronu, oba tima imala su po 52 boda i samo je pobjeda pružala šansu jednima ili drugima da, pred posljednja dva kola Serije A, ostanu u igri za Ligu Evrope.

Igralo se otvoreno, na pobjedu, tim Edija Reje dva puta je vodio, a zamalo pobijedila ekipa Andree Mandorlinija.

U meču 36. kola Serije A: Lacio - Verona 3:3 (1:1). Konačan rezultat postavljen je kada je u nadoknadi vremena oboren rezervista Klose, sa bijele tačke Mauri je tukao, Rafael mu odbranio, ali tako da je dao drugu šansu igraču Lacija iz koje on nije mogao da pogriješi.

Ovaj rezultat, praktično, nije obavio posao ni jednima, ni drugima.

Strijelci Kejta u 30, Lulić u 60. i Mauri u 93. minutu za rimski klub, a Markinjo u 37, Iturbe u 69. i Romulo u 83. minutu za tim iz Verone. Isključeni su Lulić u 86. i Albertaci u 93. minutu zbog faula nad Kloseom.

LACIO: Beriša - Konko, Bjava, Cana, Radu - Ledezma, Bilja, Lulić, Mauri - Kandreva, Kejta.

VERONA: Rafael - Piljud, Moras, Rafael, Albertaci - Donadel, Sala, Haljfrejdson - Markinjo, Iturbe, Toni.