KUP UEFA: Bajern izbrojao do pet

Bajern u Briselu savladao Anderleht rezultatom 5:0 i prebrinuo sve brige već posle prve utakmice osmine finala Kupa UEFA.

KUP UEFA: Bajern izbrojao do pet Izvor: MONDO

Fudbaleri Bajerna praktično su obezbedili plasman u četvrtfinale Kupa UEFA, iako tek treba da odigraju revanš utakmicu protiv Anderlehta.

Meč u Minhenu naredne srede biće puka formalnost, jer je nemački velikan u Briselu slavio pobedu rezultatom 5:0 (2:0)!

Strelci su bili Hamit Altintop u devetom, Luka Toni u 45, Lukas Podolski u 57, Miroslav Klose u 67. i Frank Riberi u 86. minutu.

Ovako neuobičajen rezultat umnogome je proistekao iz isključenja defanzivca Anderlehta, Poljaka Marćina Vasilevskog, koji je u finišu prvog poluvremena za dva minuta zaradio isto toliko žutih kartona!

Najlepši pogodak postigao je Altintop, fantastičnim šutom u gornji levi ugao sa više od 25 metara, dok je Riberi zaključio "goleadu" iz slobodnog udarca malo ispred ivice kaznenog prostora.

U ostalim utakmicama sastaju se: Fiorentina - Everton, Olimpik Marsej - Zenit, Glazgov Rendžers - Verder, Bolton - Sporting, Bajer Leverkuzen - Hamburg, Totenhem - PSV Ajndhoven i Benfika - Hetafe.