BUNDES: Hamburg se sapleo, Bajer juri Ligu šampiona

Fudbaleri Hamburga propustili su šansu da izbiju na drugo mesto Bundeslige.

BUNDES: Hamburg se sapleo, Bajer juri Ligu šampiona  Izvor: MONDO

Oni su u 23. kolu odigrali samo 0:0 u gostima Nirnbergu, dok je Bajer Leverkuzen ostao u trci za Ligu šampiona pobedom od 2:0 nad Hanoverom.

Hamburg je slabo igrao protiv kandidata za ispadanje iz lige i izvukao je bod samo zato što je golman Frank Rost odbranio penal na kraju prvog poluvremena.

Ovaj rezultat išao je na ruku lideru Bajernu Minhenu, koji je dan ranije pobedio Karlsrue 2:0 i sada ima sedam bodova više.

Bajer je do dvanaeste ovosezonske pobede, koja ga je odvela na treće mesto stigao najviše zahvaljujući Grku Teofilasu Gekasu. U jubilarnoj 50. utakmicu u Bundesligi Gekas je postigao jedan gol, a jedan namestio. U 30. minutu je sjajnim lob udarcem sa ivice šesnaesterca matirao gostujućeg golmana, a devet minuta kasnije je asistirao Švajcarcu Barneti, koji je postavio konačan rezultat.