Viljareal sapleo Barsu, rđav debi Klementea

Utakmice Primere u nedelju obeležio je veliki broj pogodaka, ali i trijumf Viljareala na Nou Kampu protiv Barselone - 2:1.

Viljareal sapleo Barsu, rđav debi Klementea  Izvor: MONDO

Najraspoloženiji su bili igrači Majorke koji su pred domaćom publikom "pregazili" Rekreativo sa 7:1 uz het-trik Huana Aranga.
Drugoplasirana Barselona je propustila priliku da približi vodećem Realu, pošto je na svom terenu poražena od zahuktalog Viljreala rezultatom 2:1 u derbi meču 27. kola Primere.

Oslabljeni katalonski klub, koji je nastupao bez Mesija, Pujola i Markeza primio je gol sa bele tačke u 31. minutu. Tek pola sata kasnije Barsa je uspela da izjednači preko Ernandeza i kada su svi mislili da će domaćin uspeti da se uspravi, Jon Dal Tomason utišao je publikom pogotkom devet minuta pre kraja meča.

Viljareal je zadržao treću poziciju na tabeli sa 50 bodova, Barsa ima samo četiri više, dok je Real lider šampionata sa 62 osvojena boda.

Hetafe se gostio u Mursiji (3:0) i tako pokvario debi bivšeg selektora Srbije Havijera Klementea na klupi španskog prvoligaša. Hetafe je tako prekinuo post koji traje četiri kola, dok je Mursija, koja zauzima pretposlednje mesto na tabeli i deveti uzastopni meč završila bez pobede.

Sevilja je posle vodjstva Levantea uspela da upiše dva gola i pobedu, kao i Rasing koji je kod kuće nadigrao Betis sa ubedljivih 3:0 i pretekao Espanjol za peto mesto na tabeli Primere.