Roma diše za vrat Juveu!

Uz mnogo, mnogo sreće, Rimljani slavili u Đenovi i prišli na samo bod zaostatka za liderom Serije A.

Umalo šok za fudbalere i navijače Rome, ali ipak će zadovoljni napustiti Đenovu.

"Vučica" je savladala "grifone" 1:0 fantastičnim pogotkom Najngolana u 40. minutu:

Malo je, međutim, nedostajalo da meč bude završen remijem, ali je sudija Luka Banti na asistenciju pomoćnika poništio pogodak Burdiza u trećem minutu nadoknade, posle kornera.

Arbitri su procenili da je Grk bio u ofsajdu, ali je zaista teško reći da li su bili u pravu:

Ovom pobedom, Roma je stigla na samo bod manje od vodećeg Juventusa, a da su igrači gostiju bili koncentrisaniji u napadu, mogli su i ubedljivije da slave.

Pored nekoliko sjajnih akcija, gosti su propustili i da realizuju penal. I to naš internacionalac Adem Ljajić, u 31. minutu, kada mu je rezervni čuvar mreže Eugenio Lamana zaustavio šut.

Prethodno je golman Matija Perin oborio Najngolana posle odličnog driblinga Belgijanca, zbog čega je dobio crveni karton.

Na Ljajićevu sreću, koji je u odsustvu Frančeska Totija (ušao tek u 77. minutu) imao ulogu organizatora igre u Romi, akrobacija Najngolana bila je uspešna, pa su Rimljani uspeli da dođu do izuzetno važne pobede na teškom gostovanju kod petoplasiranog tima u ligi.

Verona je u Udinama uspela da prekine seriju od osam prvenstvenih poraza, pošto je slavila 2:1, uprkos vođstvu domaćih preko Antonija Di Natalea u 31. minutu. Zanimljivo, oba gola gosti su postigli u 46. minutu, s tim da je Luka Toni pogodio u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, a Lazaros Hristodulopulos u prvom minutu drugog poluvremena.

U duelu dva tima iz zone ispadanja, Parme i Kaljarija, nije bilo golova.