PRIMERA: Atletiko razočarao navijače na kraju!

Poslednji prvenstveni meč na Visente Kalderonu u 2014, a prvi poraz Atletiko Madrida ove godine na njegovom stadionu!

Tužno veče za navijače Atletiko Madrida...

Pribojavao se Dijego Simeone duela sa Viljarealom u izjavama datim uoči utakmice, a ispostavilo se da je njegova strepnja bila opravdana.

"Žuta podmornica" slavila je u Madridu 1:0 i onemogućila aktuelnog šampiona da se izjednači sa Barselonom na drugom mestu Primere. Da situacija bude još bolnija po navijače, bio je ovo prvi poraz crveno-belih u Primeri na njihovom stadionu u 2014. godini, na kojem će ponovo igrati 3. januara 2015. protiv Levantea.

Čovek odluke u utakmici u kojoj je Atletiko uglavnom napadao i imao loptu u svom posedu, a Viljareal pretio iz kontranapada, bio je 21-godišnji Argentinac Lusijano Vijeto.

Brzonogi napadač gostiju, inače najbolji strelac tima sa pet golova, umakao je Godinu u 84. minutu i precizno šutirao pored Moje, koji je samo nekoliko minuta ranije bio uspešniji u duelu "jedan na jedan".

Atletiko je ostao na 32 boda, sedam manje od vodećeg Reala, dok Viljareal sada deli šesto mesto sa Malagom i ponovo je u trci za mesto koje vodi u Ligu Evrope, a sa samo tri boda manje od Sevilje, koja je na četvrtom mestu (kvalifikacije za Ligu šampiona).